Ewa Górska
Andrzej Szklarski
o Puchar Rektorów

Regaty o Puchar Rektorów 2018 zakończone

W dniach 5-8 lipca odbyły się dwa etapy Międzynarodowych Regat o Puchar Rektorów. Pierwszy to wyścig o Puchar Kruzenszterna na trasie Bałijsk – Hel. Drugi  –  wyścig o Puchar Daru Młodzieży po wodach Zatoki Gdańskiej na trasie Hel – Zatoka Gdańska – Hel.

W piątek 6 lipca z Bałtijska wystartował pierwszy wyścig – Wyścig o Puchar Kruzenszterna. Jachty startowały w dwóch grupach KWR. W KWR 1 zwycięzcą został „Lee Loo” Sergieja Amelicheva, drugi był jacht „Dancing Queen” Jerzego Matuszaka i trzeci „Aphrodite” Igora Bagrova. W KWR 2 zwyciężył jacht „Tamara” Jurija Alantyeva, przed „Guliverem” Pawła Mackiewicza i jachtem „Karavela” Alexieja Szutkina.

W sobotę 7 lipca na wodach Zatoki Gdańskiej odbył się drugi wyścig – Wyścig o Puchar Daru Młodzieży. W KWR 1 zwyciężył „Dancing Queen” Jerzego Matuszaka, przed  „Baltiką” Sergieja Jevczenki i jachtem „Aphrodite”  Igora Bagrova. W KWR 2 zwycięzcą był jacht „Tamara” Jurija Alantyeva, drugi natomiast „Guliver” Pawła  Mackiewicza i trzecia „Karavela” Alexieja Szutkina.

Wyniki

Jachty biorące udział w Pucharze Rektorów klasyfikowane są w Pucharze Bałtyku Południowego. Regaty zorganizowali Akademia Morska w Gdyni i Bałtycka Państwowa Akademia Floty Rybackiej.