< Powrót
11
lipca 2016
Tekst:
Ewa Górska
Zdjęcie:
Andrzej Mielicki
Zwycięskie załogi regat o „Puchar Daru Młodzieży” w grupie Open. Od lewej z pucharami Jan Kozarzewski z „Andrena Sea”, miejsce pierwsze, Paweł Grabiński z „Almaka” - trzecie i Maria Sienkiewicz z „Allie” - drugie.

Regaty o Puchar Rektorów – wyniki

W dniach 79 lipca odbyły się Międzynarodowe Regaty o Puchar Rektorów. Są to zawody dwuetapowe i składają się z wyścigu o „PucharDaru Młodzieży” na trasie Hel – Zatoka Gdańska – Hel oraz wyścigu o „Puchar Kruzenszterna” na trasie Hel – Bałtijsk.

W piątek 8 lipca, przy zmiennych warunkach wiatrowych, odbył się wyścig o „Puchar Daru Młodzieży” na trasie Hel – Zatoka Gdańska – Hel, rozegrany w klasyfikacji KWR oraz Open, dla jachtów nieposiadających współczynnika KWR.

W grupie KWR zwycięzcą został „Eljacht” Jerzego Jankowskiego (Jachtklub Stoczni Gdańskiej, Gdańsk), drugi był jacht „Purga” Kajetana Kilanowskiego (YK Stal, Gdynia) i trzeci „Twins” Andrzeja Mielickiego (Ośrodek Żeglarski Akademii Morskiej, Gdynia).

W klasyfikacji Open zwyciężył jacht „Adrena Sea” Jana Kozarzewskiego (niezrzeszony, Gdańsk), przed „Allie” Leopolda Naskręta (Jachtklub Morski Roda, Gdynia) i „Almakiem” Pawła Grabińskiego (Ośrodek Żeglarski Akademii Morskiej, Gdynia). Po ceremonii wręczenia nagród odbył się wieczór integracyjny w Muzeum Obrony Wybrzeża w Helu.

W tym roku drugi etap regat o Puchar Rektorów został zmodyfikowany. Z powodu sztormowej pogody uniemożliwiającej przypłynięcie do Helu jachtów z Obwodu Kaliningradzkiego, organizatorzy zmuszeni zostali do odwołania wyścigu z Helu do Bałtijska i wyścig o Puchar Kruzenszterna odbył się w pobliżu Bałtijska. Część polskich uczestników po zakończeniu I etapu w Helu wzięła również udział w drugim wyścigu.

W KWR zwyciężyła „Vera” Michaiła Mulerisa (JK Kaliningradzki), a w Open „Adrena Sea” Jana Kozarzewskiego (niezrzeszony, Gdańsk).

Organizatorami Puchar Rektorów są Akademia Morska w Gdyni i Bałtycka Państwowa Akademia Floty Rybackiej. Jachty biorące udział w Pucharze Rektorów klasyfikowane będą w Pucharze Bałtyku Południowego.

Wyniki wyścigu o „Puchar Daru Młodzieży”

Wyniki wyścigu o „Puchar Kruzenszterna”

Wyniki drugiego etapu z podziałem na grupy wg współczynnika KWR i Open

Wyniki po dwóch etapach w KWR

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ