< Powrót
3
lipca 2019
Tekst:
Ewa Górska
Zdjęcie:
mat. prasowe
Marszałków

Regaty o Puchar Trzech Marszałków 2019 rozstrzygnięte

W dniach 27-29 czerwca na wodach Zalewu Wiślanego, wokół Fromborka i Tolkmicka, po raz dziesiąty żeglarze z trzech regionów rywalizowali o Puchar Trzech Marszałków.

Międzynarodowe Regaty o Puchar Trzech Marszałków to wydarzenie, które integruje nie tylko żeglarzy, ale także województwo pomorskie, warmińsko-mazurskie oraz rosyjski Obwód Kaliningradzki. Regaty co roku odbywają się na wodach Zalewu Wiślanego. Są okazją nie tylko do sportowej rywalizacji, ale i towarzyskich spotkań.

W zawodach wystartowały 23 załogi podzielone na 3 grupy według współczynnika KWR. W pierwszej grupie zwyciężył jacht „Litwinka 2” ze sternikiem Marianem Drabińskim (MKŻ DAL Frombork), w drugiej „Berbeć 2” – z Ryszardem Seroką (JK Elbląg), natomiast w trzeciej grupie najlepszy był jacht „Vega” z Sergeyem Zhadobko (JK Ost-West). Przeprowadzono dwa zaplanowane wyścigi – długi ok. 20 Mn i krótszy ok. 15 Mm w trudnych i wymagających warunkach.

Organizatorami wydarzenia byli: Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Samorząd Województwa Pomorskiego, Obwód Kaliningradzki Federacji Rosyjskiej przy współorganizacji Gminy i Miasta Tolkmicko, Gminy i Miasta Frombork, Elbląskiego  Okręgowego Związku Żeglarskiego, Kaliningradzkiej Obwodowej Federacji Żeglarstwa, Morskiego Klubu Żeglarskiego „DAL”, Uczniowskiego Klubu Żeglarskiego Tolkmicko i Pomorskiego Związku Żeglarskiego.

Regaty są wpisane w kalendarz Pucharu Bałtyku Południowego oraz Grand Prix Zalewu Wiślanego.

Strona regat

Kolejność na podium w poszczególnych grupach
KWR gr. 1

  1. Marian Drabiński – „Litwinka 2”
  2. Albert Utenkow „Antila”
  3. Alexander Saraniewich – „Odyssei”

KWR gr. 2

  1. Ryszard Seroka – „Berbeć 2”
  2. Grzegorz Płonke – „Kompiss”
  3. Victor Skorotski – „Arctica”

KWR gr. 3

  1. Sergey Zhadobko – „Vega”
  2. Piotr Kropidłowski – „Ekler”

Pełne wyniki

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ