< Powrót
26
czerwca 2018
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Cezary Spigarski/oficynamorska.pl
załóg jednoosobowych

Regaty samotników na 90-lecie JKM „Gryf”

W dniach 14-15 lipca w Gdyni odbędą się Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski załóg jednoosobowych ORC 2018 oraz XXVIII Regaty Samotników – Memoriał im. Leonida Teligi.

Organizatorem imprezy jest Jacht Klub Morski „Gryf” Gdynia. Jego zaangażowanie w zmagania samotników nie może dziwić, bo ma na tym polu ogromne tradycje. Leonid Teliga i Zbigniew Puchalski, jedni z najbardziej znanych polskich samotnych żeglarzy, opłynęli świat właśnie jako członkowie „Gryfa”. Klub swoją historię pielęgnuje i co roku przypomina o niej regatami.

Tegoroczna edycja Memoriału im. Leonida Teligi będzie szczególna, ponieważ regaty będą miały rangę Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski załóg jednoosobowych ORC 2018.

– Chcieliśmy w ten sposób uatrakcyjnić i podnieść rangę regat oraz uhonorować naszego wspaniałego żeglarza, Leonida Teligę – mówi Zbigniew Tarała, kierownik JKM „Gryf” Gdynia. – Chcieliśmy oczywiście uświetnić też 90-lecie naszego klubu. Mamy już zgłoszonych około dwudziestu jachtów, a sądzę, że będzie ich jeszcze więcej.

W ubiegłym roku zwycięzcą Memoriału w kategorii Open został Jacek Roszyk na jachcie „Vector Baltica”, a w klasyfikacji ORC Jan Piernikarczyk na „Pallasie”.

Organizatorzy planują przeprowadzenie dwóch wyścigów w sobotę 14 lipca i jednego w niedzielę 15 lipca. Zakończenie regat odbędzie się w niedzielę o godzinie 14.

Szczegółowe informacje

PODZIEL SIĘ OPINIĄ