< Powrót
23
września 2018
Tekst:
UKS Navigo Sopot
Zdjęcie:
UKS Navigo Sopot

Regaty o Puchar UKS Navigo Sopot za nami

W dniach 22-23 września w Sopocie odbyły się Regaty o Puchar UKS NAVIGO, zaliczane do klasyfikacji Pucharu Polski 2018. Zawodnicy rywalizowali w trzech flotach. W Hobie Cat 16, A-class i Open – w której zawodnicy startują na różnych konstrukcjach i wyniki są przeliczane, żeby wyrównać szansę różnej wielkości łódek.

W ciągu 2 dni regat udało się rozegrać 5 wyścigów dla klasy A i 6 wyścigów dla klasy Open i dla klasy Hobie Cat 16. Prognoza na całe regaty była silnowiatrowa. Wiatr rzeczywiście okazał się silny ale nie przeszkodziło to żeglarzom w rywalizacji. Zachodni kierunek wiatru spowodował, że nie było zafalowania i katamarany żeglowały bardzo szybko.

Najbardziej pasjonująca była rywalizacja w najliczniejszej klasie Hobie Cat 16. Zwyciężyła załoga Zuzanna Szadziul i Szymon Cierzan z UKS NAVIGO Sopot (pierwsi także w klasyfikacji młodzieżowej), drugie miejsca zajęli Bartłomiej Janiszewski i Alek Janiszewski z PHCA, a trzecie miejsce Paweł Pepliński i Natan Hetmańczyk z Port Mechelinki (drudzy w klasyfikacji młodzieżowej). Trzecie miejsce w klasyfikacji młodzieżowej zajęli Filip Kokot i Robert Kochanowski z UKS NAVIGO Sopot.

W klasie A, w której startują w większości łódki latające na foilach jak wodoloty, zwyciężył Maciej Żarnowski przed Jackiem Noetzel i Karolem Kwiatkowskim, wszyscy z UKS NAVIGO Sopot. Wyróżniono także pierwszego Juniora – Macieja Trochę z UKS NAVIGO Sopot i pierwszego zawodnika w klasyfikacji CLASSIC (łódki nielatające) – Jarosława Kibierszę z UKS NAVIGO Sopot.

W klasie Open o zwycięstwo walczyły dwie załogi olimpijskiej klasy katamaranów Nacra 17 również latające nad wodą i osiągające olbrzymie prędkości. Zwyciężyła załoga Tymoteusz Bendyk/Anna Świtajska z UKS NAVIGO Sopot przed załogą Jakub Surowiec/Katarzyna Goralska z UKS NAVIGO Sopot. Trzecie miejsce wywalczyli Krzysztof Bassak i Mariusz Kuśmierski z YKP Warszawa na F 18.

W klasyfikacji młodzieżowej wygrali Mikołaj Zmitrowicz i Rodion Mushchinkin z UKS NAVIGO Sopot przed Stefanem Cichowskim i Julią Wróblewską z UKS NAVIGO Sopot.

Regaty zorganizował Klub Żeglarski UKS NAVIGO pod auspicjami Polskiego Związku Żeglarskiego i pod patronatem Miasta Sopotu.

Wyniki.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ