< Powrót
5
września 2016
Tekst:
jsz
Zdjęcie:
Arkadiusz Komorowski

Rekordowy Puchar Opti

W piątek 9 września w Gdyni rozpocznie się 15 edycja Pucharu Opti i Mistrzostwa Okręgu Pomorskiego w klasie Optimist dla grup A i B. W regatach wystartuje około 250 zawodników z całej Polski.

Organizowana w dniach 9-11 września impreza skierowana jest do najmłodszych żeglarzy, którzy niedawno zaczęli przygodę z pływaniem. Jeżeli warunki na to pozwolą, w regatach wezmą udział nawet sześciolatki. Frekwencja zapowiada się znacznie lepiej niż w zeszłym roku, kiedy wystartowało 184 żeglarzy.

– Spodziewamy się około dwustu pięćdziesięciu zawodników w klasie Optimist, w tym około czterdziestu z grupy A – mówi Arkadiusz Komorowski, prezes Uczniowskiego Klubu Żeglarskiego Opti CWM w Gdyni. – Zgłoszenia mamy z całej Polski, a dodatkowo w ramach regat odbędą się Mistrzostwa Okręgu Pomorskiego. Planujemy przeprowadzenie dziewięciu wyścigów, jeżeli oczywiście warunki pozwolą.

Odprawa ma się odbyć w piątek, o godzinie 10, a pierwszy wyścig wystartowuje dwie godziny później. Po pierwszym dniu regat na uczestników czeka słodki poczęstunek, a w sobotnie popołudnie zaplanowano wspólne grillowanie. Zakończenie regat przewidziano na godzinę 16 w niedzielę.

Organizatorem regat jest UKŻ Opti CWM w Gdyni. Regaty zostały dofinansowane ze Środków Urzędu Marszałkowskiego przez Pomorski Związek Żeglarski.

Zawiadomienie o regatach

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ