< Powrót
20
maja 2019
Tekst:
mat. prasowe, Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
gdyniasport.pl
Rodzinny Piknik Żeglarski
Rodzinny Piknik Żeglarski w 2018 roku.

Rodzinny Piknik Żeglarski podsumuje kolejną edycję „Gdynia na fali”

W sobotę 25 maja w godzinach 10 – 17 Gdyńskie Centrum Sportu zaprasza do Mariny Gdynia na pełen atrakcji Rodzinny Piknik Żeglarski.  W programie m.in. rejsy po Bałtyku, lekcje żeglarstwa, zwiedzanie jachtów, a także gry i zabawy z atrakcyjnymi nagrodami.

Na liście bezpłatnych atrakcji znajdują się m.in.: rejsy po Zatoce Gdańskiej jachtami „Scorpio” i „Andromeda”, lekcje żeglarstwa prowadzone przez instruktorów, wirtualne pływanie na udostępnionym przez Pomorski Związek Żeglarski symulatorze czy zwiedzanie historycznych jachtów, np. „Copernicusa”, który w latach 1973-1974 opłynął świat w regatach Whitbread Round the World Race.

Piknik to również dni otwarte gdyńskich klubów żeglarskich – Miejskiego Klubu Żeglarskiego „Arka”, Jacht Klubu Morskiego „Gryf”, Yacht Klubu Polski Gdynia i Uczniowskiego Klubu Sportowego „Kotwica – które mocno zaangażowały się w organizację wydarzenia.

Coś dla siebie znajdą nie tylko miłośnicy wodnych uciech. Najmłodsi będą mieli do dyspozycji łódkę, którą będą mogli pomalować kolorowymi farbami. Prace plastyczne będzie można wykonać również na żaglach. Sporym zainteresowaniem – podobnie jak w ubiegłym roku – powinien cieszyć się tor przeszkód. Na uczestników czekają takie zadania jak: ubieranie kapoka na czas, przeciąganie liny czy bieg w workach. Prowadzone będą również zabawy z animatorami.

Popularnością w 2018 roku cieszył się symulator żeglarski udostępniony przez Pomorski Związek Żeglarski. W tym roku też będzie jedną z atrakcji.
Fot. gdyniasport.pl

Podczas wydarzenia będzie można zaopatrzyć się w mapkę wraz z kartą obiegową. Odwiedzenie każdego z zaznaczonych na mapie miejsc oraz otrzymanie tam wszystkich pieczątek będzie uprawniało do wzięcia udziału w konkursie. Nagrodami w nim będą m.in. zniżki na kursy żeglarskie i uczestnictwo w III Żeglarskiej Paradzie Świętojańskiej.

Serce pikniku ulokowane będzie przy bosmanacie gdyńskiej mariny. Będzie tam można odpocząć na leżakach przy muzyce i skorzystać z oferty food trucków.

– Będzie to z jednej strony symboliczne rozpoczęcie sezonu żeglarskiego, a z drugiej podsumowanie kolejnej edycji programu „Gdynia na fali” – tłumaczy Rafał Klajnert, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu. – Jest on realizowany przez miasto od wielu lat i skierowany do najmłodszych mieszkańców.

W tym roku żeglarską przygodę w programie „Gdynia na fali” przeżyło już ponad 1500 dzieci z 26 placówek, a odbędzie się jeszcze 14 spotkań. Głównym celem programu jest edukacja najmłodszych mieszkańców w zakresie szeroko pojętego żeglarstwa, budowy i funkcjonowania jednostek pływających, bezpieczeństwa na plaży oraz w wodzie, a także pierwszej pomocy. Wszystkie zajęcia odbywają się w marinie.

Piknik przypieczętuje tegoroczną edycję programu, który zakończy się 10 czerwca. Ale impreza skierowana jest nie tylko do uczestników „Gdyni na fali” , ale do wszystkich mieszkańców.

– W zeszłym roku Rodzinny Piknik Żeglarski spotkał się z gorącym przyjęciem – mówi Agnieszka Gruszka, koordynator programu „Gdynia na fali” z ramienia Gdyńskiego Centrum Sportu. – Było bardzo dużo rodzin z dziećmi, a w tym roku liczę na jeszcze większą frekwencję.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ