< Powrót
4
czerwca 2016
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann

Rodziny proszone na „Dar”!

Tradycyjnie, w połowie czerwca, Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku zaprasza na ostatnie zajęcia z cyklu „Program dla rodzin”, pt. Statek czworga imion, czyli ciekawostki „Białej Fregaty”. Tradycyjnie też zajęcia odbędą na pokładzie statku-muzeum „Dar Pomorza”.

Najbardziej znany polski żaglowiec ma wiele tajemnic i sekretów. Podczas rodzinnych zajęć  12 czerwca uczestnicy programu dowiedzą się m.in. jaki rekord pobił „Dar Pomorza” i czy załogę statku stanowili tylko… ludzie? Policzą też, ile kawalerek zmieściłoby się na żaglach „Białej Fregaty”. Poznając historię słynnej pływającej szkoły, zwiedzą piękne wnętrza i otwarty pokład statku. Poszukają pasażera na gapę i zaliczą chrzest równikowy.

Organizatorzy zapraszają rodziny z dziećmi w wieku 7-13 lat, 12 czerwca, w niedzielę na godz. 11 do gdyńskiego oddziału Narodowego Muzeum Morskiego, statku-muzeum „Dar Pomorza”.

Zgłoszenia przyjmuje Kamila Jezierewska (k.jezierewska@nmm.pl) z Działu Edukacji NMM do piątku, 10 czerwca. Bilet rodzinny do 5 osób – 20 zł.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ