< Powrót
8
sierpnia 2019
Tekst:
Dariusz Olejniczak
Zdjęcie:
Ocean Challenge Yacht Club
Fastnet

Rolex Fastnet Race 2019 – znamy wyniki polskich załóg

Pięć jachtów z polskimi załogami zakończyło udział w regatach Rolex Fastnet Race 2019. 15 lokatę na mecie w czasie rzeczywistym zajął jacht „Ambersail II” z Przemysławem Tarnackim.

Litewski jacht z polską obsadą zajął ostatecznie 44 miejsce w klasyfikacji IRC Overall.

– Kończymy Rolex Fastnet Race 2019 na 15. miejscu docierając do mety w czasie dwóch dni, dwóch godzin, 39 minut i 51 sekund – wylicza Przemysław Tarnacki (Ocean Challenge Yacht Club). – Wygraliśmy również rywalizację w gronie jachtów Volvo Ocean 65 wyprzedzając jachty Team Brunel o godzię i 11 minut oraz „Sailing Poland” o dwie godziny i 27 minut. Wszystko to osiągnęliśmy będąc załogą złożoną w znacznej mierze z żeglarzy armatorów. Ponad rok pracy nad projektem w gronie wspaniałych i zdeterminowanych ludzi został również zauważony przez klub organizujący regaty. Prestiżowy brytyjski Royal Ocean Racing Club przyjął członków naszej załogi w swoje szeregi, a osobą wprowadzającą został osobiście komandor klubu Steven Anderson.

Wspomniany „Sailing Poland” ze skiperem Maciejem Marczewskim, dopłynął do mety w czasie 2 dni, 5 godzin i 6 minut. W IRC Overall sklasyfikowany został na 54 miejscu. „One Way” Sun Fast 3600 z Januszem Madejem i Tomem Dolanem zajął 6 miejsce wśród załóg dwuosobowych i 48 miejsce w IRC Overall, a żeglarze trasę pokonali w 3d 10g 10m. Załoga „Fujimo” ze sternikiem Tomaszem Kosobudzkim przepłynęła trasę w czasie 3 dni, 18 godzin i 38 minut zajmując 230 miejscu w klasyfikacji IRC Overall. „Polished Manx” z Kubą Szymańskim zajął 251 miejsce w IRC Overall, a trasę wyścigu pokonał w czasie 4 dni, 16 godzin i 7 minut.

Najszybszym jachtem tegorocznego Fastnetu jest „Maxi Edmond De Rothschild” dowodzony przez Francka Cammasa i Charlesa Caudreliera, którzy przepłynęli całą trasę w czasie jednego dnia, 4 godzin i 2 minut.

Fastnet Challenge Cup za zwycięstwo z uwzględnieniem przelicznika IRC wywalczył amerykański „Wizard” Davida i Petera Askew.

Pełne wyniki regat

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ