< Powrót
9
kwietnia 2019
Tekst:
Maciej Cylupa
Zdjęcie:
Gwidon Libera

Rozegrano pierwsze regaty Polish Match Tour 2019

Tradycyjnie w pierwszy weekend kwietnia na Zalewie Rybnickim odbyły się pierwsze regaty w ramach cyklu Polish Match Tour w sezonie 2019, połączone z Akademią Regatową (tzw. clinic). Najlepsza okazała się załoga HRM Racing Team z Poznania. Wygrali wszystkie wyścigi.

– Regaty poprzedzone wykładami teoretycznymi oraz treningiem na wodzie, w dodatku na początku sezonu, to idealny sposób na rozpoczęcie startów w tym sezonie – skomentował zwycięzca regat Igor Tarasiuk. – Cieszymy się, że udało nam się wygrać, to nasz pierwszy start w tych regatach i jesteśmy zadowoleni z progresu jaki udało nam się osiągnąć. Traktujemy szkolenie i regaty jako ważny element przygotowań do tegorocznych Młodzieżowych Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy.

Zwycięzcy płynęli w składzie Igor Tarasiuk, Kuba Padzik i Mateusz Gołaszewski. W regatach udział wzięło sześć załóg z całej Polski.

Rozegrano pełną rundę eliminacyjną, ale niestety w niedzielę z powodu braku wiatru nie udało się dokończyć rundy pucharowej i rozstrzygnąć remisów.

Klasyfikacja końcowa:
1. Igor Tarasiuk, HRM Racing Team, 5-0
2. Tomasz Szymański, MT Partners RT, 4-1
3. Tomasz Feret, Electrum Sailing Team – SKŻ Powidz, 2-3
= Mirosław Sztuba, 2-3
= Michał Brzozowski, 2-3
6. Paweł Fałat, Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej, 0-5

Już następny weekend 13 i 14 kwietnia odbędą się pierwsze z dwóch planowanych w Rybniku regat zaliczanych do rankingu Pucharu Świata. Tym razem na starcie stanie dziesięć załóg z Polski, Niemiec, Danii, Rosji, Włoch i… Nowej Zelandii. Regaty odbędą się pod nazwą PMT Rybnik Spring Cup.

Organizatorzy zapewnią cztery jednakowe regatowe jachty Skippi 650 Match. Dzięki temu każda załoga ma wyrównane szanse, a o wyniku decydować będą umiejętności i taktyka.

Organizatorem regat jest MT Partners oraz Polish Match Tour – Fundacja Towarzystwo Żeglarstwa Regatowego. Partnerami miasto Rybnik, D.A.D – Texet Polska oraz Bryt Sails, AVA, Harken i wodoaktywni.com. Więcej informacji na stronie www.polishmatch.pl.

Polish Match Tour to pierwszy i jedyny w historii polskiego żeglarstwa cykl regat meczowych. Rozgrywany jest od 2007 roku na różnych akwenach. W sezonie 2019 cykl składa się z siedmiu imprez, rozgrywanych na akwenach w Szczecinie, Świnoujściu i Rybniku. Cykl organizowany jest przy współpracy z Polskim Związkiem Żeglarskim.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ