< Powrót
23
czerwca 2015
Tekst:
tef
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
Debatują od lewej: Krzysztof Romański, moderator; Jerzy Litwin, dyr. Narodowego Muzeum Morskiego; Jerzy Raducha, wicedyr. Centrum Żeglarskiego w Szczecinie; Marcin Skwierawski, wiceprezydent Sopotu; Leszek Paszkowski, dyr. MOSiR w Gdańsku; Bogusław Witkowski, prezes PoZŻ i Tadeusz Kuśmierski, sekretarz generalny Ligi Morskiej i Rzecznej.

Rozmawiali o morzu

„Morzem możni. Porty-offshore-tożsamość” – taka debata odbyła się dzisiaj 23 czerwca w Gdańsku. Udział w niej wziął prezes Pomorskiego Związku Żeglarskiego Bogusław Witkowski.

Publiczna dyskusja odbyła się w Europejskim Centrum Solidarności. Jej organizatorem był magazyn idei „Gdańsk – tu rośnie nowe centrum Europy” („Gazeta Wyborcza-Trójmiasto”).  W dwóch panelach najlepsi specjaliści od spraw morza na Pomorzu, rozmawiali o jego problemach.

Prezes Witkowski wziął udział w panelu drugim „Morze nasze morze: tożsamość – edukacja – kultura”. Obok niego głos w debacie zabierali m.in. Jerzy Litwin, dyrektor Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku, Jerzy Raducha, wicedyrektor Centrum Żeglarskiego w Szczecinie i Marcin Skwierawski, wiceprezydent Sopotu. Mówili o stanie obecnym i przyszłości wychowania morskiego w Polsce.

Strona internetowa projektu: www.morzemmozni.evenea.pl.  

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ