< Powrót
12
lipca 2017
Tekst:
lwn
Zdjęcie:
lwn

Rozpoczęły się półkolonie w Wiślince

W poniedziałek, 10 lipca na przystani w Wiślince rozpoczął się pierwszy turnus półkolonii żeglarskich, prowadzonych przez Pomorski Związek Żeglarski. Projekt jest częścią programu „Gmina Pruszcz Gdański pod żaglami – 2017”, realizowanego od kilku lat wspólnie z gminą Pruszcz Gdański.

Jedenastu kolonistów, w wieku 7-11 lat, pod opieką instruktorów PoZŻ  Krzysztofa Chorosia i Kingi Brociek, przez pięć dni będzie przeżywać przygodę żeglarską, pływając po rozległych akwenach Wisły Martwej i Śmiałej. W planach zajęć, podczas których koloniści uczą się podstaw obsługi Optimista, Pucka, RIB-a, są  wyprawy na jachcie motorowym do Gdańska, na Wyspę Sobieszewską i do Górek Zachodnich.

Kapryśna aura, deszcz i silny wiatr, komplikują czasami ustalony program. W czasie, kiedy nie można żeglować, żeglarze – koloniści jednak nie próżnują, uczą się podstawowych węzłów, poznają zasady zachowania na jachcie żaglowym i motorowym, cumowania i prostych prac bosmańskich.

W piątek, na zakończenie turnusu, koloniści otrzymają certyfikaty Pomorskiego Związku Żeglarskiego,  potwierdzające zdobyte umiejętności.

W ramach projektu „Gmina Pruszcz Gdański pod żaglami 2017” w dniach 17-27 lipca oraz 28 lipca – 8 sierpnia zaczynają się „Survivalowe rejsy po Pętli Żuławskiej”.

Szczegóły 

Zapisy i informacje: +48 511 982 998; +48 503 008 271, nital@poczta.onet.pl

PODZIEL SIĘ OPINIĄ