< Powrót
28
maja 2017
Tekst:
Zuzanna Mojska
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann

Rozpoczęły się regaty ERGO Hestia Żeglarski Puchar Trójmiasta

27 maja wystartowały pierwsze wyścigi ERGO Hestia Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta. Zgromadzeni na sopockim molo kibice mieli okazję podziwiać ponad 70 jachtów pod żaglami.

Regaty rozpoczęły się o godzinie 11. Rozegrane zostały dwa krótkie wyścigi na wysokości Sopotu oraz jeden długi do Górek Zachodnich. Załogi ścigały się w klasach KWR, ORC oraz Open (dla jachtów do 9 metrów, od 9 do 11 metrów i powyżej 11 metrów). Tak duża liczba jednostek na Zatoce Gdańskiej to rzadki widok, dlatego na sopockim molo zgromadziło się liczne grono obserwatorów.

– W trakcie pierwszego wyścigu wiatr był nieco słaby, ale podczas dwóch kolejnych warunki były bardzo dobre – mówi Bartosz Witkowski z załogi „Bigger Johnka”, która po pierwszym dniu regat zajmuje pozycję w pierwszej trójce w klasie OPEN od 9 do 11 metrów. – To nasze pierwsze regaty w sezonie, więc liczymy na dobre miejsce.

Po żeglarskich zmaganiach załogi zacumowały w marinie Narodowego Centrum Żeglarstwa, gdzie żeglarzy podczas wieczornego świętowania ugościł AZS Hotel Galion. Na uczestników regat czekały kolejne emocje – rozpoczęły się zawody o tytuł Super Załogi i o beczkę rumu ufundowaną przez patrona medialnego regat – portal Trojmiasto.pl. Przygotowany przez organizatorów tor przeszkód najszybciej pokonała załoga „Falcona”.

6

Drugiego dnia rywalizacji – 28 maja – załogi wezmą udział w długim wyścigu z Górek Zachodnich do Gdyni. Oficjalne zakończenie regat i dekoracja zwycięzców odbędą się około godziny 14 w Marinie Gdynia.

ERGO Hestia Żeglarski Puchar Trójmiasta to trzydniowe regaty na wodach Zatoki Gdańskiej. Organizatorem wydarzenia jest Pomorski Związek Żeglarski, gospodarzami miasta Sopot, Gdańsk i Gdynia, a patronem honorowym Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Partnerem tytularnym wydarzenia jest Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia, oficjalnym dostarczycielem odzieży firma D.A.D. Sportswear, natomiast partnerem motoryzacyjnym Land Rover Polska.

Szczegółowe informacje na temat regat znajdują się na stronie Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta oraz na Facebooku.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ