< Powrót
18
maja 2016
Tekst:
PZŻ
Zdjęcie:
Francesco Nonni

Rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w kiteboardingu

Dziś w Cagiliari startują Misytrzostwa Europy w kiteboardingu. Zawody potrwają do 22 maja, a rozgrywane będą także w formule hydroskrzydła.

Do włoskiej Cagliari polecieli: nasz najbardziej uzdolniony kitesurfer, brązowy medalista ubiegłorocznych Mistrzostw Świata – Błażej Ożóg (SKŻ Ergo Hestia Sopot), srebrny medalista w Pucharze Europy oraz mistrz Polski  –  Maks Żakowski (KS Dobra Marina) oraz najlepszy wśród młodzików Tomasz Glazik (SKŻ Ergo Hestia Sopot). Nad ekipą czuwa trener – Tomasz Janak.

Polska czołówka intensywnie przygotowywała się do tego startu. Zaczęli od majówkowego zgrupowania w Sopocie, gdzie pogoda dopisywała idealnie. Bezchmurne niebo i północny wiatr pozwolił im na dobre treningi przez cały tydzień. – Ten tydzień spędziliśmy na ostatnich szlifach techniki i przygotowań sprzętu. Parę drobnych poprawek i od razu czuć było większą prędkość i komfort na wodzie – mówi reprezentant Volvo Youth Sailing Team Poland, Błażej Ozóg.

Na Sardynię polecieli niedługo po majówce, żeby parę dni przed ME opływać się na nowym akwenie. Szybko zaaklimatyzowali się i przyzwyczaili do włoskiego powietrza. Ostatnie kilka dni  Polacy spędzili na luźnym treningu na wodzie.

– Warunki dość wymagające, bo silny wiatr od brzegu ma to do siebie, że jest naprawdę szkwalisty i zmienny, ale nam to odpowiada – będzie mniej technicznie, a bardziej taktycznie. Prognoza na same zawody cały czas się zmienia, ale jesteśmy przygotowani na wszystko! – opowiada nasz Vice Mistrz. 

Walka o mistrzowskie tytuły rozpoczyna się o godz. 10. Będą to pierwsze zawody w nowej dla naszych zawodników klasie – hydroskrzydle, zatem trzymamy kciuki!

Strona regat

PODZIEL SIĘ OPINIĄ