parada żeglarska
< Powrót
25
października 2017
Tekst:
jsz
Zdjęcie:
Elena Giolai/FVRiva

Ruszają finałowe zmagania 29er

W niełatwych, małowiatrowych warunkach rozpoczną się w czwartek 26 października finałowe regaty cyklu Euro Cup w klasie 29er. Jak na włoskiej Gardzie poradzą sobie trzy polskie załogi?

Zawody w Riva del Garda zamykają cykl dziesięciu regat wchodzących w skład tegorocznego Pucharu Europy. Zaliczały się do nich również Volvo Gdynia Sailing Days (13-16 lipca), na których Mikołaj Staniul i Kajetan Jabłoński (YKP Gdynia) zajęli drugie miejsce. Tych zawodników nie zobaczymy jednak nad Gardą, Polskę będą reprezentowały trzy inne załogi.

– Pojechaliśmy przyszłościowym składem, ale powinniśmy być w górnych 20 procentach stawki – mówi trener Marek Kaczmarek z Jacht Klubu Wielkopolski Poznań. – Może nie będziemy walczyć o medale, choć oczywiście zawsze jest na to szansa, ale myślę, że każda z załóg fajnie się zaprezentuje. Przyjechaliśmy w poniedziałek, od wtorku trenujemy na wodzie. Warunki są trochę jak nie na Gardzie – liczyliśmy, że będzie wiało, a na razie jest z tym słabo.

W finałach Euro Cup wystartują Mateusz Ksobich i Aleksander Wiszniowski (JKW Poznań), Mikołaj Chłopek i Mateusz Kruczyński (YKP Gdynia) oraz Paweł Jakubowski i Franciszek Windorbski (Baza Mrągowo). Z tego grona na tegorocznych mistrzostwach Europy najlepsze, dwudzieste drugie miejsce zajęli zawodnicy z Mrągowa.

Zmagania rozpoczną się w czwartek 26 października około godziny 13 i potrwają do niedzieli 29 października. Planowane jest przeprowadzenie 14 wyścigów.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ