< Powrót
7
sierpnia 2019
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
Błękitnej Wstęgi Zatoki Gdańskiej
W 67. Błękitnej Wstędze Zatoki Gdańskiej wystartowało 107 jachtów.

Ruszyły zapisy do 68. Błękitnej Wstęgi Zatoki Gdańskiej

5 października, w pierwszą sobotę miesiąca, odbędzie się kolejna edycja jednych z największych polskich regat morskich – Błękitnej Wstęgi Zatoki Gdańskiej.

Yacht Klub „Stal” Gdynia organizuje Błękitną Wstęgę Zatoki Gdańskiej od 1952 roku. Przez te lata wyrosła ona na jedną z największych i najważniejszych imprez żeglarskich w Polsce. Co roku startuje w niej kilkuset żeglarzy na co najmniej stu łódkach. O charakterze imprezy świadczy nie tylko tradycja i wielkość, ale też format – wyścig odbywa się w formule australijskiej, w której zwycięża pierwszy jacht na mecie, a udział może wziąć każda jednostka – zarówno regatowa, turystyczna, jak i sportowa.

W Błękitnej Wstędze Zatoki Gdańskiej w ubiegłym roku uczestniczyło 107 jachtów, a najszybciej na metę dotarł Jacek Noetzel, komandor UKS Navigo Sopot i pięciokrotny triumfator tej imprezy.

Start do tegorocznych regat odbędzie się w sobotę 5 października o godzinie 11. O 15.30 w hangarze Yacht Klubu „Stal” Gdynia rozpocznie się Sailors Party, a o 18 ogłoszone zostaną wyniki i rozdane nagrody.

– Liczymy, że w tym roku na starcie pojawi się rekordowa liczba jednostek – mówi Tomasz Pisulla, komandor regat. – Uczestnicy jak co roku mogą się spodziewać emocji na wodzie i fajnej atmosfery na lądzie. Podczas Sailors Party tradycyjnie będzie muzyka na żywo, a myślimy też o innych atrakcjach.

Zgłoszenia do regat są przyjmowane do piątku 4 października. Jednostki uczestniczące w regatach zostaną podzielone na pięć grup – o długości ponad 12 metrów, od 9 do 12 metrów, do 9 metrów, wielokadłubowce i jachty mieczowe.

Partnerem Błękitnej Wstęgi Zatoki Gdańskiej jest Pomorski Związek Żeglarski, a patronem medialnym portal Żeglarski.info

Strona regat

Formularz zgłoszeniowy

PODZIEL SIĘ OPINIĄ