< Powrót
8
września 2020
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
69. Błękitnej Wstęgi Zatoki
W 68. Błękitnej Wstędze Zatoki Gdańskiej brało udział 90 jachtów.

Ruszyły zapisy do 69. Błękitnej Wstęgi Zatoki Gdańskiej

W sobotę 3 października odbędzie się 69. edycja Błękitnej Wstęgi Zatoki Gdańskiej, jednych z najważniejszych regat morskich w Polsce. Można się na nie już zapisywać.

Błękitna Wstęga Zatoki Gdańskiej organizowana jest od 1952 roku i, jako nieoficjalne zakończenie sezonu żeglarskiego na Zatoce Gdańskiej, co roku gromadzi setki żeglarzy. W tym roku 69. edycja tej imprezy odbędzie się w sobotę 3 października.

W ubiegłym roku w regatach brało udział 90 jachtów, a tytułowe trofeum po raz szósty w historii zdobył Jacek Noetzel, komandor UKS Navigo Sopot, na katamaranie A-class „Exploder”.

– Szczerze mówiąc patrząc na moją obecną formę, o siódme zwycięstwo w tym roku chyba nie powalczę – śmieje się Jacek Noetzel. – Ale wśród faworytów widzę Kubę Surowca, Tymka Bendyka, Marcina Kamińskiego, którzy popłyną w A-klasie, oraz Michała Korneszczuka, żeglującego na katamaranie klasy Moth.

Start do tegorocznych regat odbędzie się w sobotę 3 października o godzinie 11. O 15.30 w hangarze Yacht Klubu „Stal” Gdynia rozpocznie się Sailors Party, a około 18 ogłoszone zostaną wyniki i rozdane nagrody.

Do 69. Błękitnej Wstęgi Zatoki Gdańskiej można się zgłaszać za pośrednictwem formularza online do 2 października 2020 roku. Jednostki uczestniczące w regatach zostaną podzielone na pięć grup – o długości ponad 12 metrów, od 9 do 12 metrów, do 9 metrów, wielokadłubowce i jachty mieczowe.

Organizatorem regat jest Yacht Klub Stal Gdynia, a patronem medialnym portal Żeglarski.info.

Strona 69. Błękitnej Wstęgi Zatoki Gdańskiej

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ