< Powrót
27
grudnia 2016
Tekst:
Małgorzata Wojtaczka
Zdjęcie:
Małgorzata Wojtaczka

Samotnie na biegun – świąteczne pozdrowienia

Małgorzata Wojtaczka przekroczyła połowę dystansu dzielącą ją od bieguna południowego. Jest pierwszą Polka, która pokonuje 1200 kilometrów przez śniegi i lody Antarktydy. Dzisiaj refleksje świąteczne…

24 grudnia 2016 r., Wigilia: zupa grzybowa, ciastko piernikowe i kompot zjedzone. Nawet było nakrycie dla niespodziewanego gościa (nie zjawił się). Misiek nie zagadał ludzkim głosem (pewnie dlatego, że pluszowy). Dużo dobrych myśli o Bliskich, o domu, o Wszystkich, którzy mnie wspierają i pamiętają. Ten wigilijny dzień to także połowa dystansu do bieguna, taki prezent pod choinkę.

Już bliżej niż dalej… Dzisiaj po raz pierwszy zobaczyłam już pasmo górskie Thiel Mountains. Ciągną się od Ziemi Wiktorii nad Morzem Rossa, do Ziemi Coatsów nad Morzem Weddella. To masyw wchodzący w skład gór Transantarktycznych, które dzielą kontynent Antarktydy na część zachodnią i wschodnią. Jeszcze mam do nich trochę…

Dziękuję bardzo za wszystkie życzenia. W moim namiocie zrobiło się o kilka stopni cieplej :). Podobno w Polsce śniegu brakuje. Może dosłać?

Przekaz satelitarny z pozycji: 085° 08.258S, 080° 49.231W

Małgorzata Wojtaczka – wrocławianka, członkini  Bractwa Kaphornowców, uczestniczyła w żeglarskich wyprawach polarnych, podczas których opłynęła jachtami żaglowymi m.in. Spitsbergen, Przylądek Horn i dotarła na Antarktydę.

Strona wyprawy

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ