< Powrót
20
lipca 2018
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
Robert Hajduk
SAP 505 World Championship

SAP 505 World Championship 2018 w Gdyni: dzień pomiarów i treningów

Drugi dzień Mistrzostw Świata Klasy 505 (SAP 505 Worlds 2018) w Gdyni przywitał żeglarzy z kilkunastu krajów doskonałą pogodą. Kontynuowane były pomiary jachtów i inspekcja wyposażenia. Warunki wiatrowe zachęciły wielu zawodników do treningów na Zatoce Gdańskiej.

W marinie Gdynia zameldowała się już większość załóg startujących w Mistrzostwach Świata Klasy 505 2018. Drugiego dnia komisja techniczna kontynuowała procedury pomiarowe jachtów. Przeprowadzano także inspekcję obowiązkowego wyposażenia, które każda załoga musi mieć podczas startów.

W czwartek, 19 lipca w Gdyni była świetna pogoda. Słońce, ciepłe powietrze i całkiem solidny wiatr zachęciły wielu żeglarzy do zejścia na wodę. Była to doskonała okazja, żeby przetestować ustawienia jachtów i sprawdzić warunki na Zatoce Gdańskiej.

Na akwenie, na którym odbędą się wyścigi  pojawiła się również komisja regatowa. Próbnie rozstawiono znaki kursowe. Sprawdzano także warunki wiatrowe. Jest to o tyle że w piątek, 20 lipca odbędą się zawody Pre-Worlds. Planowane są trzy wyścigi.

Pierwsze starty w ramach SAP 505 World Championship 2018 ruszą w najbliższą niedzielę, 22 lipca. Natomiast już w sobotę – inauguracja regat na placu przed ORP Błyskawica o godzinie 18.30.

Zawodnicy otrzymali już specjalne pakiety startowe – plecaki zawierające materiały promocyjne Gdyni, mapy miasta, broszury, foldery i instrukcje. Każdy dostał także koszulki, teczkę na dokumentację jachtu, batony energetyczne, naklejki i drobne upominki.

Miasto i Gdyńska Marina już żyją Mistrzostwami Świata Klasy 505. W wielu miejscach można spotkać charakterystycznie ubranych zawodników z aż czternastu krajów. Na ulicach i placach pojawiło się mnóstwo flag, banerów i reklam promujących imprezę.

Organizatorami mistrzostw jest Polski Związek Żeglarski, miasto Gdynia i Polskie Stowarzyszenie Klasy 505. Sponsorem tytularnym jest firma SAP. Patronem medialnym zaś Żeglarski.info.

Strona regat

PODZIEL SIĘ OPINIĄ