< Powrót
26
czerwca 2015
Tekst:
tef
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann

„Scorpio” już w barwach YKP GDYNIA

„Scorpio” – takie imię otrzymał jacht, który dzisiaj, 26 czerwca wszedł do floty Yacht Klubu Polski Gdynia. W gdyńskiej marinie odbył się chrzest jednostki.

To było historyczne wydarzenie dla YKP GDYNIA. W ramach tegorocznej edycji Święta Morza, w 90 lat po wprowadzeniu do klubu pierwszej pełnomorskiej jednostki, ochrzczony został najnowszy nabytek klubu. Jego władze mają nadzieję, że otworzy on nowy rozdział w dziejach YKP GDYNIA tworząc zalążek nowoczesnej floty.

Jacht ochrzciła Anna Witkowska, uczennica piątej klasy Sportowej Szkoły Podstawowej nr 14 w Gdyni. Po ceremonii na jednostce podniesiona została po raz pierwszy biało-czerwona bandera. Dokonał tego Tadeusz Bierć w towarzystwie wnuka Kuby.

Następnie jacht został pobłogosławiony przez duszpasterza ludzi morza ks. Edwarda Pracza. Toast za pomyślność pływających łódką załóg wzniósł zaś komandor YKP GDYNIA Adam Selonke. Całość okrasił występ Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Ziemi Puckiej.

„Scorpio” to jacht typu Bavaria 37. Będzie wykorzystywany do działalności klubowej. Więcej znaleźć można na stronie: www.ykpgdynia.pl.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ