< Powrót
12
marca 2019
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
sędziów
Łódka sędziowska podczas regat o Puchar Korsarza.

Sędziowie i żeglarze będą się szkolić w Gdyni

Przepisy regatowe, przeprowadzanie wyścigów i rozpatrywanie protestów – takie zagadnienia pojawią się w sobotę 23 marca na otwartym szkoleniu dla sędziów i zawodników.

Spotkanie organizuje Kolegium Sędziów Polskiego Związku Żeglarskiego i Pomorskie Okręgowe Kolegium Sędziów, przy współpracy z PZŻ i Pomorskim Związkiem Żeglarskim. Poprowadzi je Zofia Truchanowicz, sędzia klasy międzynarodowej.

– Na szkoleniu omówione zostaną m.in. najciekawsze sytuacje na wodzie i sytuacje protestowe z zeszłego sezonu – zapowiada Barbara Grabarz, przewodnicząca prezydium Pomorskiego OKS. – Ponadto będzie możliwość porozmawiania o incydentach na wodzie w kontekście zastosowania przepisów regatowych.

W zajęciach mogą wziąć udział zarówno sędziowie, jak i zawodnicy. Osoby zainteresowane muszą zarejestrować się za pośrednictwem formularza. Na pytanie odnośnie szkolenia odpowiada Barbara Grabarz – barbara.grabarz1@wp.pl.

Szkolenie odbędzie się w sobotę 23 marca o godzinie 11 w siedzibie Pomorskiego Związku Żeglarskiego (al. Jana Pawła II 11, 81-345 Gdynia).

Zaproszenie na szkolenie

PODZIEL SIĘ OPINIĄ