< Powrót
23
listopada 2015
Tekst:
LWN
Zdjęcie:
Leopold Naskręt

Sekcja Żeglarska Politechniki Gdańskiej podsumowała sezon żeglarski

W ubiegłą sobotę, 21 listopada w Klubie Morza Zejman, blisko 40 członków Sekcji Żeglarskiej PG, w tym zawodnicy, instruktorzy, kursanci i zaproszeni goście, spotkali się na zakończeniu sezonu.

Spotkanie otworzył trener i opiekun Sekcji, Jakub Pankowski.  Później studenci opowiadali o swoich osiągnięciach.

– Na Akademickich Mistrzostwach Polski w żeglarstwie zajęliśmy miejsca od 2 do 5 zajęli – mówił Patryk Richter, mistrz Polski w kl. Omega Sport.  – W klasyfikacji generalnej polskich uczelni technicznych drużynowo wygrała reprezentacja PG. Startowaliśmy w pięciu imprezach Pucharu Polski w kl. Omega Sport, zajmując pierwsze trzy miejsca. Na mistrzostwach Polski w kl. Omega – zdobyliśmy miejsca pierwsze, drugie i czwarte, zaś w Meczowych Mistrzostwach Polski w kl. Omega: trzecie i czwarte. I wreszcie pierwsze na Mistrzostwach Polski kl. 505.

O sukcesach w klasach olimpijskich wspominał Jakub Marciniak, brązowy medalista mistrzostw Polski i członek Kadry Narodowej w klasie Laser. Prezentację szkoleń żeglarskich organizowanych w Ośrodku Doświadczalnym Politechniki Gdańskiej w Iławie, poprowadził  Tomasz Goluch.  W tegorocznych  szkoleniach na podstawowe stopnie żeglarskie,  motorowodne i instruktorskie łącznie udział wzięły 52 osoby.

Krótko o rejsach stażowych opowiedzieli Karol Pliszka i Tomasz Goluch. W czterech rejsach śródlądowych uczestniczyło udział 31 studentów PG, a w trzech rejsach morskich popłynęło 29 .

– Sekcja żeglarska Politechniki Gdańskiej, jest jedną z nielicznych  na Pomorzu,  a na pewno pierwszą w kraju, tak dynamicznie uprawiającą i promującą żeglarstwo w jego różnych formach – podsumował osiągnięcia żeglarzy,  obecny na spotkaniu Leopold Naskręt, sekretarz Zarządu PoZŻ. – Niewątpliwie, jest to zasługa władz uczelni,  które od lat przywiązują dużą wagę do sposobów rekreacji i aktywnego spędzania wolnego czasu przez studentów, umożliwiając im realizację pasji żeglarskich.

Uczestnicy spotkania do późnych godzin wieczornych bawili się przy szantach, śpiewanych i granych na gitarze przez Michała Masiulanisa.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ