< Powrót
29
sierpnia 2017
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
CWM ZHP

Seniorów zaprasza się na fale

W dniach 11-24 września jacht „Warszawska Nike” wypłynie – w godzinach 9-13 oraz od 14-18 – w 28 rejsów, w ramach programu „Senior na fali”, skierowanego do gdynian 55+.

Program już drugi rok realizowany jest przez Centrum Wychowania Morskiego ZHP i współfinansowany przez miasto Gdynia, w ramach otwartego konkursu „Organizacja czasu wolnego Gdynia 55+ – sport, turystyka, rekreacja”. Głównym celem akcji jest zachęcenie seniorów 55+ do aktywności fizycznej oraz pokazanie, że żeglarstwo to nie tylko sport dla młodych. Bo żeglować można w każdym wieku.

Rejsy odbywać się będą na jachcie „Warszawska Nike” – 14-metrowym szkunerze należącym do Chorągwi Stołecznej ZHP. Dzięki wysokiej burcie i specyficznej budowie jachtu, żegluga na nim jest bardzo bezpieczna i sucha. Jacht jest wyposażony w niezbędne środki ratunkowe – koła i pasy asekuracyjne.

Podczas każdego rejsu kapitan opowiada o jednostce, zasadach bezpieczeństwa i żeglugi, a także częstuje kawą i herbatą. Załoga zaś jest angażowana do stawiania żagli, sterowania jachtem, cumowania.

Udział w rejsie kosztuje 15 zł od osoby. W każdym z rejsów może popłynąć 10 osób. Można wziąć udział w maksymalnie dwóch rejsach.

Inauguracja programu „Senior na fali” odbyła się w 2016 r. Wówczas 120 gdynian w wieku 55+ zdecydowało się spełnić swoje żeglarskie marzenia i uczestniczyło w rejsach po Zatoce Gdańskiej.

Zapisy możliwe są poprzez stronę www.cwm.edu.pl/senior-na-fali, telefonicznie: +48 665 859 666, e-mailowo: bok.cwm@zhp.pl lub osobiście w biurze CWM ZHP w Hufcu ZHP w Gdyni przy ulicy Bolesława Prusa 9-11. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ