< Powrót
27
kwietnia 2016
Tekst:
Wiesław Seidler
Zdjęcie:
Wiesław Seidler

Sezon 2016 w Szczecinie czas zacząć…

Kluby, mariny i przystanie żeglarskie w całym kraju, także w Szczecinie, „budzą się” po zimowej przerwie. Coraz więcej łódek na wodzie, kolejne wodowania w najbliższych dniach. Czas na oficjalne uroczystości inauguracji sezonu 2016.

Jako pierwsza już na sobotę 30 kwietnia zaprasza nowo oddana szczecińska marina miejska na Wyspie Grodzkiej, która teraz nosi nazwę NorthEast Marina Szczecin, a jej operatorem jest Żegluga Szczecińska. Impreza odbywać się będzie w godz. 10-19. W tym dniu w sąsiedztwie mariny odbędą się także regaty Polish Match Tour Szczecin Warm Up, współorganizowane przez NorthEast Marina Szczecin.

Tydzień później, 7 maja, nad jeziorem Dąbie odbędzie się okręgowa inauguracja sezonu Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego, wspólnie z inauguracją JK LOK, początek o godz. 11. W tę samą sobotę, 7 maja, tylko godzinę później – młodzież, rodziców i gości – zaprasza po sąsiedzku Centrum Żeglarskie.

Kolejny tydzień później – 14 maja, o godz. 11 – inauguracja sezonu YKP Szczecin, w Marina Club, także nad jeziorem Dąbie.

Organizatorzy zapraszają brać żeglarską i gości…

PODZIEL SIĘ OPINIĄ