< Powrót
15
maja 2019
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
MG Foto Grucka
klasie Omega

Sezon Omegi rozpędza się na dobre – czas na Pszczynę!

Jeszcze dobrze wszystkie łodzie nie wyschły po mocnym otwarciu sezonu 2019 w Krynicy Morskiej, a już w najbliższy weekend (18-19 maja) na wodach Jeziora Goczałkowickiego rozegrane zostaną kolejne zawody z cyklu Pucharu Polski w klasie Omega: Regaty Żeglarskie o Puchar Burmistrza Pszczyny.

Po regatach w Krynicy Morskiej, są już faworyci Pucharu oraz chętni na poprawę swojego miejsca w rankingu. Ale w Pszczynie pojawią się także nowi zawodnicy. Akwen jest dobrze znany większości załóg i jeśli tylko dopisze wiatr zapowiadają się zawody pełne sportowych emocji i rywalizacji.

Zawsze gdy Puchar Polski gości na Jeziorze Goczałkowickim, niezawodnym organizatorem regat jest MOSiR Pszczyna. Głównym wydarzeniem weekendu w samej Pszczynie będzie kolejna już edycja popularnych Dni Daisy – imprezy pełnej najróżniejszych atrakcji.

Dodatkowo oprócz sportowych emocji i zmagań na wodzie będzie można poczuć klimat żeglarski w samym mieście, ponieważ organizator zaprasza w czwartek i piątek (16-17 maja) na pokazy filmu żeglarskiego w „kinie pod gwiazdami” na ul. Bankowej. Jeśli pogoda nie pozwoli, seans odbędzie się w sali widowiskowej Pszczyńskiego Centrum Kultury. W piątek odbędzie się także koncert zespołu The Nierobbers – na rynku w Pszczynie. A dla tych, którzy jeszcze będą mieć niedosyt żeglarskich klimatów, w sobotę na terenie MORiS Pszczyna odbędzie się koncert Andrzeja Koryckiego, znanego wszystkim miłośnikom piosenki żeglarskiej i szant.

Widzów, kibiców oraz wszystkich tych, który chcieliby zobaczyć z bliska czym jest żeglarstwo regatowe w wydaniu Klasy Narodowej organizatorzy zapraszają na Goczałkowice – przystań Ekocentrum (koło zapory), ul. Jeziorna 87, Goczałkowice-Zdrój.

Więcej informacji:
klasaomega.pl
facebook.com

PODZIEL SIĘ OPINIĄ