< Powrót
4
czerwca 2019
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
sportgdansk.pl
Marina Granaria Cup

Sezon żeglarski w pełni – czas na Marina Granaria Cup 2019

8 i 9 czerwca na wodach Zatoki Gdańskiej odbędą się tradycyjne już o tej porze roku Regaty o Puchar Mariny Gdańsk – Marina Granaria Cup. Impreza, która zalicza się do cyklu Pucharu Bałtyku Południowego oraz Morskiego Żeglarskiego Pucharu Polski odbędzie się już po raz trzynasty.

W regatach wezmą udział załogi startujące na jednostkach w klasach: ORC, KWR oraz Open, a na program imprezy składają się trzy wyścigi. Udział w zawodach zapowiedzieli czołowi żeglarze z Trójmiasta i województwa Pomorskiego, podobnie jak w poprzednich latach nie powinno zabraknąć też uczestników ze Szwecji, Rosji czy Niemiec. W tym roku, dzięki sponsorowi tytularnemu, firmie Granaria, nagrody i pakiety sponsorskie są bardzo atrakcyjne.

Bazą regat będzie oczywiście Marina Gdańsk, która przyjmie i ugości startujące w zawodach jednostki już w piątek, 7 czerwca.

Trasa regat została wytyczona tak, by widzowie zgromadzeni na molo w Brzeźnie lub na plaży mogli z niedużej odległości śledzić zmagania załóg. Tym bardziej widowiskowe, im lepsze warunki pogodowe. W przypadku korzystnych wiatrów pozwolą jachtom na rozwinięcie efektownych żagli – spinakerów. Takie łódki stanowią wdzięczny obiekt do fotografowania.

Mapa trasy nr 1

Mapa trasy nr 2

To jednak nie wszystkie atrakcje dla widzów, którzy interesują się żeglarstwem. W sobotę o godzinie 18 w Marinie Gdańsk przy ul. Szafarnia odbędzie się spotkanie żeglarskie, podczas którego wystąpią Old Marinners oraz EKT Gdynia. Udział w wieczorze żeglarskim mogą wziąć nie tylko uczestnicy regat, ale i wszystkie zainteresowane osoby. Uroczyste zakończenie regat, wraz z dekoracją zwycięzców odbędzie się zaś w niedzielę o godzinie 16.

Program:

Sobota, 8 czerwca
11.00 – start I wyścigu
14.00 – start II wyścigu  (15 min. po zamknięciu linii mety I wyścigu)
18.00 – spotkanie żeglarskie z muzyką na żywo

Niedziela, 9 czerwca
11.00 – start III wyścigu
16.00 – zakończenie regat i dekoracja zwycięzców

Zawiadomienie o regatach

PODZIEL SIĘ OPINIĄ