< Powrót
27
sierpnia 2017
Tekst:
IM
Zdjęcie:
Robert Hajduk / ShutterSail.com
Najlepsza polska załoga - Paweł Jakubowski i Franciszek Windorbski.

Siedem załóg z Polski ścigało się w mistrzostwach klasy 29er

358 żeglarzy z 26 krajów zakończyło w niedzielę, 27 sierpnia walkę o mistrzostwo Europy klasy 29er w Quiberon we Francji. Najlepsi z Polaków – Paweł Jakubowski i Franciszek Windorbski – zajęli 22 miejsce.

W zawodach walczyło 179 zespołów, w tym siedem z Polski. Po wyścigach klasyfikacyjnych, zawodnicy zostali przydzieleni do czterech grup. W złotej walczyły trzy nasze duety: Adam Głogowski i Jakub Sztorch, Mikołaj Staniul i Kajetan Jabłoński (wszyscy YKP Gdynia), Paweł Jakubowski i Franciszek Windorbski (Baza Mrągowo); w srebrnej Zuzanna Wałecka i Emilia Zygarłowska (JKW Poznań) oraz Mikołaj Chłopek i Mateusz Kruczyński (YKP Gdynia); a w szmaragdowej Mateusz Ksobich i Aleksander Wiszniowski (JKW Poznań) oraz Karolina Żurek i Marianna Damasiewicz (YKP Gdynia / JKW Poznań)

Paweł i Franciszek byli ostatecznie tuż za pierwszą dwudziestką, na 22 miejscu.  Na 24 uplasowali się Mikołaj i Kajetan, a na 49 Adam i Jakub (YKP Gdynia).

Zmagania w srebrnej grupie Zuzanna i Emilia zakończyły na ósmym miejscu (58 generalnie), a Mikołaj i Mateusz na 32 (82). W grupie szmaragdowej Mateusz i Aleksander byli osiemnastą załogą mistrzostw (154), a Karolina i Marianna dwudziestą drugą (159).

Mistrzami Europy została załoga z Włoch Frederico Zampiccoli i Leonardo Chiste. Srebro zdobyli Kasper Nordenram i Axel Pantzare ze Szwecji, a brąz Hiszpanie Andres Barrio Garcia i Nestor Vega.

Wyniki

PODZIEL SIĘ OPINIĄ

Błękitna szkoła