< Powrót
7
lutego 2021
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
Gwidon Libera
Rozdanie ubiegłorocznych Carbonów.

Śląskie Nagrody Żeglarskie Carbony 2021

Mimo trudnego roku, śląskie środowisko żeglarskie zdecydowało się przyznać nagrody i wyróżnić osoby, osiągnięcia i inicjatywy związane z żeglarstwem. W marcu, poznamy zdobywców Carbonów za miniony sezon żeglarski. Zgłoszenia kandydatów do 20 lutego.

Celem nagród jest popularyzacja żeglarstwa i jego tradycji, uhonorowanie ważnych osiągnięć żeglarskich na Śląsku, kształtowanie i rozwijanie świadomości żeglarskiej i wyróżnienie dokonań w dziedzinie organizacji wydarzeń i wychowania wodnego dzieci i młodzieży. Kategorii, w których Kapituła może przyznać nagrody jest sześć:

  • Żeglarz roku
  • Wydarzenie/regaty roku
  • Trener roku
  • Rejs/wyprawa roku
  • Nadzieja Roku (młodzieżowa)
  • Nagroda specjalna (otwarta formuła)

Wybór zwycięzców poprzedzi zgłaszanie kandydatów i wyłonienie nominowanych. Kandydatów zgłaszać może każdy poprzez wysłanie formularza mailem lub pocztą. Termin zgłoszeń upływa 20 lutego.

Nad całością czuwać będzie Kapituła Śląskich Nagród Żeglarskich po przewodnictwem kapitana Janusza Kopera, wiceprezydenta Rybnika

– Śląskie Nagrody Żeglarskie Carbony wręczymy już po raz czwarty – wyjaśniają organizatorzy. –  Zdecydowaliśmy się  je kontynuować mimo trudnego pandemicznego sezonu. Ubiegłe edycje spotkały się z bardzo dobrym i ciepłym przyjęciem. Carbony wypełniają brakujący element promocji i wsparcia dla środowiska żeglarskiego w regionie. Carbon to węgiel, czyli surowiec nierozerwalnie związany ze Śląskiem. Ale to też materiał z którego buduje się jachty, żagle czy osprzęt do jachtów. To synonim nowoczesnej technologii w żeglarstwie. Mamy nadzieję, że nazwa przyjmie się w środowisku a ranga nagrody będzie rosła z roku na rok.

W tym roku do grona głównych organizatorów dołącza Śląski Yacht Club wspierając działania jednego z inicjatorów i organizatora Maćka Cylupy z Fundacji Towarzystwo Żeglarstwa Regatowego.

Oficjalna strona Śląskich Nagród Żeglarskich to www.slaskiezagle.pl gdzie można znaleźć wszystkie potrzebne informacje i pobrać formularz zgłoszeniowy.  Zgłoszenia nominacji mailem: zgloszenia@slaskiezagle.pl.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ