< Powrót
21
lutego 2016
Tekst:
SKŻ Sopot
Zdjęcie:
Jędrzej Szerle
Na pierwszym planie Małgorzata Białecka (SKŻ Ergo Hestia), która w klasie RS:X reprezentować będzie Polskę na igrzyskach w Rio.

Sopot i SKŻ Ergo Hestia zorganizują Mistrzostwa Europy RS:X w 2018 r.!

W sobotę 20 lutego, podczas corocznego zebrania olimpijskiej klasy RS:X, Sopot został wybrany organizatorem mistrzostw Europy juniorów i seniorów w 2018 r.

Gospodarzem imprezy będzie Sopocki Klub Żeglarski Ergo Hestia. Regaty rozegrane zostaną w lipcu na Zatoce Gdańskiej, a wyścigi najlepszych deskarzy na kontynencie obserwować będzie można z sopockiego molo. 

Będzie okazja do zobaczenia w akcji najlepszych polskich żeglarzy deskowych – medalistów mistrzostw Europy, świata i igrzysk olimpijskich. To właśnie w klasie RS:X od wielu lat Polska odnosi największe żeglarskie sukcesy.

Pozyskanie zawodów tej rangi nie byłoby możliwe bez wsparcia lokalnych władz, Polskiego Związku Żeglarskiego i sponsora tytularnego klubu – grupy Ergo Hestia.

A tymczasem przed nami Mistrzostwa Świata w klasie RS:X, które rozpoczynają się w poniedziałek w Ejlacie (ISR) na Zatoce Akaba. Na starcie staną m.in. przygotowujący się do tegorocznych igrzysk w Rio de Janeiro Małgorzata Białecka i Piotr Myszka.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ