< Powrót
15
czerwca 2017
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Jędrzej Szerle

SP 34 z Gdyni pierwsza w Igrzyskach Młodzieży

W czwartek 16 czerwca zakończyły się w Gdyni Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Gimnazjalnej. W dwudniowych regatach w klasach Optimist grupy B i O’pen Bic ścigało się 41 zawodników.

Podczas regat przeprowadzono pięć wyścigów – trzy w środę i dwa w czwartek – dla obu klas.

– Regaty bardzo się udały się, bo i warunki atmosferyczne dopisały, i nastroje – mówi Irena Kuczys-Lutomska z Miejskiego Klubu Żeglarskiego Arka Gdynia. – Odbyły się wszystkie zaplanowane wyścigi, a w organizację regat społecznie zaangażowani byli rodzice i trenerzy – dzięki czemu dzieci nie płaciły za udział. Dlatego upłynęły one w rodzinnej atmosferze.

W klasie Optimist gr. B dziewcząt najlepsza była Janina Dmochowska (PSSP w Gdyni), zaledwie jednym punktem wyprzedzając Martę Richert. Na trzecim miejscu uplasowała się Maria Suchocka (obie z SP 34 w Gdyni). W rywalizacji chłopców bezkonkurencyjny był Igor Rudek (SP 6 w Gdyni), który wygrał wszystkie wyścigi. Na drugim miejscu był Jakub Rozwadowski (SP Autonomiczna w Sopocie), a na trzecim Jan Suchocki (SP 34 w Gdyni).

W klasie O’pen Bic zwyciężyła Zuzanna Rodzeń (SP 21 w Gdyni), drugi był Tymon Gajdziński (SP 42 w Gdyni), a trzecia Aleksandra Kosmalska (SP 21 w Gdyni).

W rankingu szkół najlepsze okazały się szkoły z Gdyni. Pierwsza była Szkoła Podstawowa nr 34, druga Szkoła Podstawowa nr 21, a trzecia Szkoła Podstawowa nr 6.

Na zakończeniu, w którym uczestniczył Zbigniew Gajewski, wiceprezes Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Gdańsku, oprócz pucharów, medali i nagród był również grill i lemoniada.

Wyniki

PODZIEL SIĘ OPINIĄ

Błękitna szkoła