< Powrót
1
września 2017
Tekst:
dol
Zdjęcie:
Jacek Baryła

Sputnik Cup 2017 wystartuje w połowie września

Od 14 do 18 września trwać będzie tegoroczna edycja regat Sputnik Cup na trasie z Kamienia Pomorskiego do Nexo na Bornholmie. Organizatorem wyścigu jest Stowarzyszenie Jacht Klub Kamień Pomorski.

Impreza zaliczana jest do Pucharu Bałtyku Południowego oraz do Pucharu Sezonu KWR i ORC. Jachty będą ścigać się w klasyfikacji ORC Club, KWR I i II oraz Open. Klasy regatowe zostaną utworzone po zgłoszeniu się minimum trzech jachtów.

Pierwsza odsłona regat zacznie się po przepłynięciu z Kamienia Pomorskiego do Dziwnowa. Stamtąd uczestnicy ruszą na trasę pierwszego wyścigu na Bornholm. Kolejny wyścig rozegrane zostanie na trasie z Nexo-Christianso-Nexo, a trzeci i ostatni wystartuje z Bornholmu do Dziwnowa. Regaty zostaną uznane za ważne, jeśli odbędzie się przynajmniej jeden wyścig.

Regaty Sputnik Cup są uhonorowaniem wkładu żeglarza Mateusza Stodulskiego z Jacht Klubu Kamień Pomorski, w popularyzację weekendowego żeglowania na Bornholm. Mateusz Stodulski jachtem „Sputnik I” i „Sputnik II” w latach 2011-2013 odwiedził Bornholm 31 razy, ustanawiając swoisty polski rekord i promując Kamień Pomorski jako główny port, z którego wyruszają rejsy na tę malowniczą wyspę.

Zawiadomienie o regatach

PODZIEL SIĘ OPINIĄ

Błękitna szkoła