< Powrót
10
sierpnia 2015
Tekst:
tef
Zdjęcie:
Ilustracja z książki

SRC dla każdego

SRC okladka 2015 07 24Zgodnie z prawem nie każdy żeglarz musi posiadać świadectwo radiooperatora bliskiego zasięgu SRC. Ale warto je zdobyć.

Dlaczego? „Jeżeli zapytamy słuchaczy dowolnego kursu na SRC o to, dlaczego chcą zdobyć wiedzę dotyczącą łączności, zdecydowana większość z nich odpowie, że powodem jest bezpieczeństwo. Gdy poprosimy o sprecyzowanie odpowiedzi okaże się, że żeglarze chcą umieć skutecznie wezwać pomoc” – tak odpowiada na to pytanie Tim Bartlett we wstępie do swojej książki „Radiooperator bliskiego zasięgu SRC”, wydanej przez Oficynę Wydawniczą Alma-Press.

„Radiooperator bliskiego zasięgu SRC” należy do serii znakomitych podręczników RYA. Jest to podstawowa lektura dla każdego, kto planuje przystąpić do egzaminu na „Świadectwo radiooperatora bliskiego zasięgu SRC”.

Książka „trzyma” wszystkie standardy, z których znane są podręczniki RYA. Obok przystępnie napisanego tekstu zawiera uwagi ekspertów i przejrzyste, kolorowe ilustracje (nieraz w komiksowej formie), dzięki czemu przedstawia skomplikowane zagadnienia łączności radiowej na morzu w jasny i klarowny sposób.

Z pracy Bartletta dowiemy się m.in. jak działa radio VHF, jak się je obsługuje, jakie obowiązują procedury jego używania, co to jest GMDSS i DSC. Dołączony do niej jest sylabus egzaminacyjny, morski nawigacyjny słownik frazeologiczny i tabela kanałów.

Tym, którzy chcą zdawać egzamin na SRC podręcznik RYA autorstwa Tima Bartletta na pewno ułatwi to zadanie. Ale jego lekturę polecamy również tym, którzy do tej pory tego nie planowali. Jesteśmy przekonani, że zachęci ich do zdobycia uprawnień, które być może kiedyś uratują im życie.

„Radiooperator bliskiego zasięgu SRC. Podręcznik RYA”, Tim Bartlett, Oficyna Wydawnicza Alma-Pressstr. 94 

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0