< Powrót
7
listopada 2017
Tekst:
jsz
Zdjęcie:
SportNaKaszubach.pl
XI Mistrzostwa Kartuz - w ramach Żeglarskiego Pucharu Kaszub 2017.

Śródlądowe projekty nagrodzone

Znamy zwycięzców „Błękitnego Spinakera”, nagrody Polskiego Związku Żeglarskiego dla najlepszych żeglarskich wydarzeń organizowanych na śródlądziu w mijającym roku.

„Błękitny Spinaker” przyznawany jest w trzech kategoriach – Śródlądowa Impreza Roku, Śródlądowe Regaty Roku i Śródlądowy Rejs Roku. We wtorek 7 listopada ogłoszono zwycięskie projekty, wybrane przez komisję konkursową, której rolę pełni Komisja Żeglarstwa Śródlądowego PZŻ.

Nagrodę za Śródlądową Imprezę Roku otrzyma Toruński Okręgowy Związek Żeglarski, za organizację 52. Długodystansowych Regat na Wiśle. W regatach z Włocławka do Bydgoszczy wystartowało około 40 jednostek.

W kategorii Śródlądowe Regaty Roku zwycięzcą został Uczniowski Klub Żeglarski Lamelka Kartuzy, za organizację XI Mistrzostw Kartuz. Impreza ta kończyła cykl III Żeglarskiego Pucharu Kaszub, koordynowanego przez Pomorski Związek Żeglarski.

– Bardzo się cieszę – mówi Hanna Kajeta z UKŻ Lamelka. – Jest to dowód, że się rozwijamy oraz mobilizacja do dalszej pracy. W Kartuzach żeglarstwo ma się dobrze.

Śródlądowym Rejsem Roku został ogłoszony Rejs Królowa Wisła 2017, organizowany przez Komisję Turystki Żeglarskiej PTTK. Żeglarsko-motorowodna wyprawa zaczęła się u źródeł Wisły, a zakończyła w Gdańsku.

Nagroda „Błękitny Spinaker” zostanie wręczona w czwartek 30 listopada podczas gali Polskiego Związku Żeglarskiego w Centrum Olimpijskim PKOL w Warszawie.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ