< Powrót
14
czerwca 2018
Tekst:
Filip Lipski
Zdjęcie:
Rafał Milczarczyk
sportu - 00M 2017
Zawodnicy i zawodniczki z Pomorza dominowali podczas pierwszej części ubiegłorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w żeglarstwie - sześć złotych i jeden srebrny medal!

SSM: Żeglarstwo na trzecim miejscu w Pomorskiem

13 czerwca w restauracji Tenisowa w Gdańsku odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze Pomorskiej Federacji Sportu. Prezes PFS Adam Korol zrelacjonował zebranym przedstawicielom Okręgowych Związków Sportowych (OZS) województwa pomorskiego, zrzeszonym w PFS sprawozdanie z działalności Federacji.

Omówione zostały również wyniki Systemu Sportu Młodzieżowego za miniony rok. Pomorskie zajęło szóste miejsce wśród województw całego kraju. Żeglarstwo uplasowało się w województwie na trzecim miejscu, za lekką atletyką i gimnastyką. Razem z rugby byliśmy najlepszą dyscypliną na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Zostaliśmy również wymienieni jako liderzy województwa w punktacji startów w imprezach głównych międzynarodowych (MŚJ i MEJ).

Gro czasu podczas spotkania zajęła dyskusja nad przedstawionymi przez dyrektora PFS Bartosza Krawczyńskiego, pracami nad zmianami w algorytmie naliczania środków przyznawanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego na poszczególne dyscypliny sportowe w województwie.

Zarząd PFS zobowiązał się do przedstawienia konkretnych propozycji w tym zakresie do września br.  A także do zaproszenia pod koniec roku przedstawicieli OZS na specjalne zebranie, w celu przedyskutowania i ew. zatwierdzenia zmian na rok 2019. Obowiązujące obecnie zasady naliczania środków są niezmienne od 10 lat.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ