< Powrót
6
sierpnia 2017
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Fb/ Lucjan 29er Team
Mikołaj Staniul i Kajetan Jabłoński w Long Beach w Kalifornii.

Staniul i Jabłoński bez sukcesu w Mistrzostwach Świata 29er

W sobotę 5 sierpnia w Long Beach w Kalifornii zakończyły się Mistrzostwa Świata w klasie 29er. Jedyna polska załoga – Mikołaj Staniul i Kajetan Jabłoński – zajęła w nich czterdzieste drugie miejsce.

Zawodnicy Yacht Klubu Polski Gdynia nieźle rozpoczęli zmagania – w rundzie kwalifikacyjnej dwa razy zajmowali miejsce w pierwszej dziesiątce. Niestety w tej części regat zdarzyła im się również jedna dyskwalifikacja, a z jednego wyścigu się wycofali. Wyniki pozwoliły im awansować do złotej floty, ale dopiero z pięćdziesiątego miejsca.

W zmaganiach z najlepszymi załogami klasy 29er Polacy wciąż pływali w kratkę – w ostatnim wyścigu zajęli dziewiąte miejsce, ale najczęściej zajmowali lokaty w czwartej dziesiątce. Ostatecznie pozwoliło to na zajęcie czterdziestego drugiego miejsca. Mistrzostwo świata zdobyli reprezentanci Republiki Południowej Afryki – Benji Daniel i Alex Burger. Medale srebrny i brązowy trafiły do Francuzów – Benjamina Jaffrezica i Léo Chauvela oraz Theo Revila i Gautiera Guevela.

Przypomnijmy, że 11 października 2016 roku Międzynarodowe Stowarzyszenie Klasy 29er przyznało Polskiemu Związkowi Żeglarskiemu prawo do organizacji mistrzostw świata w 2019 roku. Impreza odbędzie się w Gdyni, najprawdopodobniej w ramach Volvo Gdynia Sailing Days.

Wyniki

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ