< Powrót
28
lipca 2017
Tekst:
jsz
Zdjęcie:
YKP Gdynia

Staniul i Jabłoński popłyną w Kalifornii

W sobotę 29 lipca w Long Beach w Kalifornii rozpoczną się Mistrzostwa Świata w klasie 29er. Wśród 130 załóg jest jedna polska – Mikołaj Staniul i Kajetan Jabłoński z Yacht Klubu Polski Gdynia.

Staniul i Jabłoński mają szanse na sukces w Stanach Zjednoczonych. Zawodnicy na tegorocznym Volvo Gdynia Sailing Days zajęli drugie miejsce w regatach z cyklu EuroCup, a wcześniej w Kieler Woche uplasowali się na piątym.

Młodzi żeglarze zdobywali już doświadczenie w największych światowych imprezach. Rok temu na mistrzostwach  świata w Medemblik w Holandii wywalczyli 45 miejsce wśród 228 zawodników, a na grudniowych mistrzostwach świata juniorów w Auckland w Nowej Zelandii zajęli 13 lokatę.

Mistrzostwa świata zostaną uroczyście rozpoczęte w niedzielę 30 lipca o godzinie 18. Od poniedziałku przez sześć dni będą trwały wyścigi – dziesięć w serii kwalifikacyjnej i dziesięć w finałowej. Zawody zostaną zakończone w sobotę 5 sierpnia. Regaty poprzedzone zostały trzydniowymi mistrzostwami Stanów Zjednoczonych, które zakończą się w piątek 28 lipca.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ