< Powrót
9
grudnia 2018
Tekst:
Maciej Frąckiewicz / mat. prasowe PZŻ
Zdjęcie:
Marc Rouiller / Star Sailors League
Star Sailors
Od lewej: Dominik Życki i Mateusz Kusznierewicz.

Star Sailors League: Polakom zabrakło 11 sekund do finału

Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki zajęli szóste miejsce w finałowych regatach Star Sailors League, które odbyły się w Nassau na Bahamach. Zwyciężyli Brazylijczycy Jorge Zarif i Pedro Trouche.

W sobotę 8 grudnia zakończyły się finałowe regaty Star Sailors League w dwuosobowej klasie Star, które we rozpoczęły się 4 grudni w Nassau na Bahamach. Tego dnia odbyła się tylko faza finałowa, która składała się trzech wyścigów – ćwierćfinału, półfinału oraz finału. Sytuacja w tej fazie wyglądała tak, że w finale na rywali czekała pierwsza załoga klasyfikacji ogólnej po kwalifikacjach, a zawodnicy zajmujący drugą pozycję po fazie kwalifikacyjnej znaleźli się od razu w półfinale.

W ćwierćfinale wystąpili żeglarze z miejsc od trzeciego do dziesiątego, wśród których znaleźli się Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki. Do ekipy czekającej w półfinale dołączyć miała pierwsza piątka biegu ćwierćfinałowego. Natomiast do wielkiego finału przechodziły pierwsze trzy duety rywalizacji półfinałowej.

Reprezentanci Polski dzielnie walczyli w ćwierćfinale i wpłynęli na metę jako trzecia załoga, więc pierwszy krok w drodze do finału został wykonany. Później przyszedł półfinał, w którym ścigało się sześć załóg i tylko trzy z nich mogły znaleźć się w wielkim finale. Tam Mateusz z Dominikiem, pomimo ambitnej żeglugi, dopłynęli na piątej pozycji i całe regaty zakończyli na szóstym miejscu, powtarzając tym samym swój wynik sprzed roku. Polacy do trzeciej pozycji, dającej miejsce w finale, stracili zaledwie 11 sekund.

Regaty wygrali Brazylijczycy Jorge Zarif i Pedro Trouche, a oprócz nich na podium stanęli także ich rodacy Robert Scheidt i Henry Boening oraz włosko-niemiecki duet Diego Negri i Frithjof Kleen.

Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki pływają ze sobą od 2005 roku i mają na koncie między innymi tytuły mistrzów świata (2008) i Europy (2012) oraz czwarte miejsce podczas igrzysk w Pekinie w 2008 roku.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ