< Powrót
11
sierpnia 2015
Tekst:
opr. IM
Zdjęcie:
www.regaty -poloneza.pl

Start Baltic Polonez Cup Race 2015

W poniedziałek, 10 sierpnia  rozpoczęła się część pełnomorska regat Baltic Polonez Cup Race 2015 w Świnoujściu. Dwa dni wcześniej żeglarze rywalizowali w Prestarcie Pyromagic 2015 na Odrze w Szczecinie. 

Od rana trwało budowanie bazy Baltic Polonez Cup Race w Marinie OSIR w Świnoujściu, żeglarze zacumowali w zarezerwowanej części mariny. O godzinie 16 odbyło się spotkanie ze słynnym kpt. Krzysztofem Baranowskim, a o 18 odprawa skipperów i odprawa meteo.

Dużym zainteresowaniem cieszył się też pokaz filmu „Gorycz Zwycięstwa” – o legendarnym polskim żeglarzu regatowym Kubie Jaworskim.

Wśród tegorocznych uczestników Baltic Polonez Cup Race są: Piotr Parzy – zdobywca i zarazem obrońca Pucharu Poloneza z roku 2014; Uwe Rottgering – utytułowany żeglarz niemiecki na szybkim jachcie Class 40; Aleksander Wertman – najmłodszy skipper solo w historii imprezy; Sławomir Turniak, Henryk Kałuża, Cezary Szymański – uczestnicy z największym stażem (udział w 5 edycjach); Bartłomiej Czarciński – żeglarz który planuje solo non stop pokonać glob – trasą Henryka Jaskuły; Marek Lewenstein – zdobywca Pucharu Poloneza 2012; Andrzej Kopytko, który wystartuje wspólnie z Joanną Pajkowską; Kuba Strzyczkowski – słynny redaktor Radiowej Trójki.

Do wielkiego wyścigu żeglarze wystartują dzisiaj, o godz. 12. Na starcie zobaczymy 84 jachty. Można obserwować ich zmagania na Tracking online.

Więcej: http://www.portalzeglarski.com/news_polonezcup_regaty-poloneza,6083.html

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ