< Powrót
10
sierpnia 2018
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
Jaroslaw Gaszyński
Baltic Polonez Cup Race

Start Baltic Polonez Cup Race 2018 już w sobotę

Punktualnie w południe w sobotę 11 sierpnia odbędą się dwa wyścigi Prestartu Pyromagic 2018. Będą to dwa wyścigi krótkie zaliczane do Mistrzostw Żeglarzy Samotników i Załóg Dwuosobowych Fundacji Sailportal.pl – które odbywają się w ramach XIX edycji Baltic Polonez Cup Race 2018.

Zawody odbędą się podczas Międzynarodowego Festiwalu Sztucznych Ogni „Pyromagic”, który odbywa się cyklicznie w Szczecinie.

Wyścigi krótkie są jednymi z najtrudniejszych wyścigów Baltic Polonez Cup Race. Na Odrze panują bardzo zmienne warunki wiatrowe i prąd, a niewielka długość trasy wymaga maksymalnego skupienia żeglarzy. Liczą się idealny start i perfekcyjna technika żeglowania. Czasu na odrabianie strat w tych wyścigach nie ma.

Organizatorzy zapraszają chętnych żeglarzy do uczestnictwa, a wszystkich pozostałych do kibicowania na Wałach Chrobrego w Szczecinie.

Zgłoszenia do wyścigu odbędą się w sobotę 11 sierpnia, w godzinach 8-10 w biurze North East Marina. Rozpoczęcie o godzinie 10 w CKE Stara Rzeźnia ul. T. Wendy w Szczecinie.

Zmaganiom żeglarzy na wodzie będzie towarzyszył komentarz na żywo znakomitego szczecińskiego żeglarza regatowego i zarazem zdobywcy Pucharu Poloneza Marka Lewensteina.

Wręczenie nagród odbędzie się tego samego dnia na scenie głównej Pyromagic 2018 o godzinie 20.

Wcześniej, o 16, w CKE Stara Rzeźnia w Szczecinie na ul. T. Wendy, odbędzie się projekcja filmów „Pierwsza Dama Oceanów” i „Opty-mista”, autorstwa By The Wind Media.

Od poniedziałku 13 sierpnia ciąg dalszy zmagań Baltic Polonez Cup Race 2018 – Mistrzostw Żeglarzy Samotników i Załóg Dwuosobowych Fundacji Sailportal.pl. Impreza skupia czołówkę żeglarzy solo i załóg dwuosobowych startujących w grupach przeliczeniowych ORC, jak również żeglarzy pragnących spróbować swoich sił w grupach Open I i II.

Program:

Poniedziałek, 13 sierpnia – Świnoujście Marina OSIR
08.00–10.00 – zgłoszenia do wyścigów „Świnoujście Cup” i odprawa skipperów
12.00 – start do dwóch wyścigów średnich typu na wiatr i z wiatrem
20.00 – odprawa skipperów przed wyścigiem długim „Polonez Cup”
21.00 – projekcja Filmów: „Piersza Dama Oceanów” i „Opty-mista”, Tawerna Żeglarska Marina OSIR Świnoujście

Wtorek, 14 sierpnia – Świnoujście Marina OSIR i Zatoka Pomorska
08.00–09.00 – Śniadanie dla załóg i odprawa meteo
12.00 – start do wyścigu długiego Polonez Cup – Świnoujście, Christianso – Świnoujście

Piątek, 17 sierpnia – Świnoujście Marina OSIR
12.00 – zamknięcie linii mety
18.00 – zakończenie regat – Tawerna Żeglarska Marina OSIR

Uroczyste podsumowanie regat, wręczenie i losowanie nagród zapanowano na sobotę 10 listopada, podczas Targów Żeglarstwa i Sportów Wodnych Boatshow w Łodzi.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ