< Powrót
15
maja 2018
Tekst:
Dariusz Olejniczak
Zdjęcie:
sportgdansk.pl
sezon żeglarski

Startuje gdański sezon żeglarski

19 maja Gdańsk oficjalnie zainauguruje sezon żeglarski. Organizatorzy wydarzenia zapewniają, że atrakcji nie zabraknie.

Regaty optymistów, dynamiczne pokazy ratownictwa wodnego, efektowne pokazy flyboard oraz koncert szantowy – to wszystko będzie można podziwiać w rejonie Targu Rybnego. A na samym Targu będzie można odwiedzić miasteczko żeglarskie ze stoiskami tematycznymi przybliżającymi żeglarstwo i tegoroczne wydarzenia żeglarskie.

Głównym punktem programu imprezy będzie widowiskowa parada jednostek na Motławie, zaplanowana na godzinę 14.30. Poprowadzi ją flagowa jednostka Gdańska – „Generał Zaruski”. Na zakończenie imprezy przewidziany jest koncert zespołów szantowych, który rozpocznie się o godzinie 16.20.

Program Otwarcia Sezonu Żeglarskiego w Gdańsku
13.00 – 14.00 Regaty optymistów
14.00 – 14.20 Pokaz ratownictwa wodnego – Kąpieliska Morskie Gdańsk
14.30 – 15.15 Parada jednostek na Motławie
15.30 – 15.45 Oficjalne Otwarcie Sezonu Żeglarskiego na Targu Rybnym
15.50 – 16.15 pokaz flyboard
16.20 – 17.45 koncert zespołu Old Mariners

Ale imprezy w centrum miasta to nie jedyne wydarzenia związane z otwarciem sezonu w Gdańsku. Gdańska Federacja Żeglarska i Jachtklub Stoczni Gdańskiej zapraszają na tradycyjny Wyścig o Puchar Gdańskiego Otwarcia Sezonu Żeglarskiego 2018 na odcinku Górki Zachodnie – Nowy Port oraz Gdynia – Nowy Port. To świetna impreza inaugurująca sezon żeglarski, przygotowana z myślą o wszystkich, którzy lubią sportową rywalizacje na wodzie.

Zasady udziału załóg są proste – w sobotę 19 maja, pomiędzy godziną 10 a 10.15 należy przekroczyć linię startu na Wiśle Śmiałej w okolicy przystani GOS w Górkach Zachodnich (Jachtklub Stoczni Gdańskiej), a następnie tak szybko, jak to możliwe przekroczyć linię mety pomiędzy pławami N10/N12 po wschodniej stronie toru wodnego w Nowym Porcie. Jachty z Gdyni, które przekroczą linię startu (pława GS) pomiędzy godz.10, a 10.15 oraz linię mety (pomiędzy pławami N10/N12) przed godz.12. 30 będą sklasyfikowane w wyścigu.

Zawiadomienie o regatach – Gdańsk

Trasa regat – Gdańsk

Zawiadomienie o regatach – Gdynia

Trasa regat – Gdynia

Organizatorami otwarcia sezonu są Miasto Gdańsk i Gdański Ośrodek Sportu.

Aktualizacja: Termin otwarcia przełożony, więcej informacji na stronie SportGdansk.pl

PODZIEL SIĘ OPINIĄ