< Powrót
22
lipca 2017
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
mat. prasowe
Statuetka „Granaria Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski Gdańsk 2017” projektu Michała Konrada Bojsarowicza.

Statuetki z PGO czekają na najlepszych żeglarzy Polski i Europy

Zwycięzcy rozgrywanych na wodach Zatoki Gdańskiej żeglarskich mistrzostw Polski i Europy ORC otrzymają statuetki wykonane w należącej do Grupy PGO Odlewni Żeliwa Śrem.

„Granaria Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski Gdańsk 2017” i rozpoczynające się 24 lipca „Dr Irena Eris ORC European Championship Gdańsk 2017” to pierwsze na taką skalę mistrzostwa jachtów morskich organizowane w Polsce. Zatoka Gdańska jest areną zmagań ponad 800 europejskich żeglarzy. Nowi mistrzowie Polski zostaną wyłonieni 23, a mistrzowie Europy 29 lipca.

Grupa PGO występuje w tym wydarzeniu w podwójnej roli. Z jednej strony jest jednym ze sponsorów regat, z drugiej wykonawcą statuetek, które zostaną wręczone zwycięzcom.

– Wśród pracowników PGO jest wielu entuzjastów tego wyjątkowego sportu – mówi Lucjan Augustyn, wiceprezes Grupy PGO. – Jednocześnie faktem jest, że spółki Grupy PGO współpracują z klientami, których działalność związana jest z przemysłem „morskim” – stoczniowym czy też off-shore. Połączenie żywiołu ognia, wykorzystywanego w procesach odlewniczych i kuźniczych, z żywiołem wody jest więc bliższe niż mogłoby się wydawać.

Spektrum działalności Grupy PGO nie jest zawężone jedynie do przemysłu. Spółki PGO, które na pierwszy rzut oka dzieli przepaść od działalności artystycznej, biorą udział w tworzeniu wyjątkowych dzieł sztuki.

– Nie wszyscy wiedzą, że Odlewnia Żeliwa Śrem, która realizuje projekt wykonania statuetek na potrzeby mistrzostw Polski i mistrzostw Europy, to miejsce powstania słynnych „Abakanów” Magdaleny Abakanowicz – mówi Filip Regulski, prezes zarządu Odlewni Żeliwa Śrem. – Właśnie tu odlane zostały również statuetki będące realizacją wizji artysty Michała Konrada Bojsarowicza, przewidziane jako nagrody dla zwycięzców polskiej rywalizacji żeglarskiej. Tu także została odlana w metalu i zmultiplikowana idea młodej, obiecującej artystki Edyty Szalewskiej. Statuetka zaprezentowany przez panię Edytę, zwyciężyła w ogólnopolskim konkursie, towarzyszącym regatom, a otrzymają ją zwycięzcy rywalizacji europejskiej.

Statuetka „Dr Irena Eris ORC European Championship Gdańsk 2017” projektu Edyty Szalewskiej.

Grupa PGO wspiera także sportowców, między innymi zapaśników Krajowej Ligi Zapaśniczej oraz załogę żeglarską PGO Good Speed Sailing Team, która startuje w tegorocznych żeglarskich mistrzostwach w Gdańsku.

PGO Good Speed Sailing Team to doświadczony zespół kierowany przez kapitana Łukasza Trzcińskiego. Załóga ma na koncie sześć zwycięskich regat w 2016 roku, w tym tytuł mistrzów Polski ORC, a także czternaste miejsce w Mistrzostwach Świata ORC 2016. Od kilku miesięcy załoga przygotowuje się do startu w żeglarskich mistrzostwach Europy w Gdańsku. W tym roku na pokładzie jachtu „GoodSpeed” można spotkać aktorkę Monikę Kwiatkowską, która jednocześnie jest ambasadorem żeglarskiego „EURO” w Polsce.

– Żeglarstwo to sport, który ma ogromne przełożenie na nasze życie – mówi Monika Kwiatkowska, aktorka i żeglarka. – Uczy pokonywać własne słabości, a także wykorzystywać na swoją korzyść takie przeciwności, jak wiatr czy fale. Wspólny start pod żaglami pokazuje, że sukces zależy od perfekcyjnego połączenia wszystkich niezbędnych elementów – doświadczonego kapitana, zgranej załogi, wysokiej jakości sprzętu i wsparcia sponsorów. Jesteśmy niezwykle wdzięczni  PGO za włączenie się w projekt promocji polskiego żeglarstwa podczas jednej z największych w historii imprez żeglarskich w Polsce.

Grupa PGO, w skład której wchodzą: Kuźnia Glinik, Odlewnia Żeliwa Śrem, odlewnie staliwa: Pioma-Odlewnia i odlewnia w Stalowej Woli, jest największą w Polsce grupą przemysłową, specjalizującą się w produkcji odlewów i odkuwek. Dzięki produkcji spełniającej najwyższe standardy i normy europejskie, od wielu lat Grupa z powodzeniem działa na rynku krajowym i międzynarodowym. PGO jest częścią Grupy TDJ, prywatnej polskiej firmy inwestycyjnej, działającej w różnych sektorach gospodarki.
Więcej : www.pgosa.pl

TDJ SA to polska, prywatna firma inwestycyjna. Obecnie największym działem inwestycyjnym jest obszar TDJ Equity, do którego należą między innymi notowane na GPW w Warszawie: FAMUR S.A., Kopex S.A., Zamet Industry S.A. i PGO S.A. oraz niepubliczne spółki, takie jak FPM S.A. czy NiUW „Glinik”. Grupa TDJ działa również aktywnie w sektorze nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych, poprzez TDJ Estate. Nowym polem działalności inwestycyjnej jest obszar Venture poprzez partycypację w funduszu TDJPitango Ventures. TDJ dzieli się swoimi sukcesami realizując działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. W jej ramach Fundacja TDJ realizuje zróżnicowane projekty koncentrujące się na wspieraniu edukacji i rozwoju osobistego dzieci i młodzieży.
Więcej: www.tdj.pl

PODZIEL SIĘ OPINIĄ