< Powrót
15
czerwca 2015
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
Marta Dębska
/ GSC Yachting

STBU Sailing Team liderem Biznes Ligi Żeglarskiej

W sobotę 13 czerwca, na wodach tuż przy sopockiej marinie i molo, rozegrane zostały pierwsze, oficjalne wyścigi Biznes Ligi Żeglarskiej organizowanej przez GSC Yachting i Yacht Club Sopot. Regaty zainaugurowały wiosenno-letnią edycję Ligi, której finał odbędzie się pod koniec lipca. Pierwszym zwycięzcą została załoga STBU Sailing Team.

W sobotę na sopockich wodach panowały idealne warunki pogodowe. Piękne słońce, stały, wschodni wiatr o sile 8-12 węzłów sprawiły, że załogi mogły w pełni wykorzystać potencjał jaki dają dostarczane przez organizatorów jachty Delphia24 One Design. Małe, zwinne i bardzo sportowe łódki nie przysporzyły zawodnikom żadnych problemów. Mimo, że uczestnicy Ligi to początkujący regatowcy, nie mieli żadnych problemów z prawidłową żeglugą nawet na genakerach.

– Mamy trochę doświadczenia, ale nikt nie ma wielkiej regatowej przeszłości – podkreśla Maciej Stompór z załogi Dobre Jachty, która regaty ukończyła na drugiej pozycji. – Żeglowanie jest ekstremalnie przyjemne, a jak robi się to z sympatycznymi ludźmi, to przyjemność jest podwójna.

Komisja regatowa rozegrała pięć wyścigów. Bezapelacyjnym zwycięzcą została załoga STBU Sailing Team w składzie Filip Wójcikiewicz, Adam Lewandowski, Tadeusz Likus oraz Jakub Gotowicki.

Wyniki:
1. STBU Sailing Team
2. Dobre Jachty
3. Noble Bank / DobryKantor.p[l / AirComp
4. Argocard
5. Magazyn Trójmiejski Prestiż / W Ślizgu!

PODZIEL SIĘ OPINIĄ