< Powrót
16
lutego 2016
Tekst:
Zuzanna Mojska
Zdjęcie:
ŻPT

Sto dni do Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta!

Tradycyjnie w ostatni weekend majowy, do wspólnej żeglarskiej zabawy i rywalizacji zapraszają organizatorzy Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta. Regaty będą również inauguracją Pucharu Bałtyku Południowego na Zatoce Gdańskiej. Czwarta edycja trójmiejskich regat rozpocznie się w Gdańsku, a w kolejnych dniach żeglarzy ugoszczą Gdynia i Sopot.

Choć od rozpoczęcia sezonu dzieli nas jeszcze sporo kartek z kalendarza, pierwsze załogi już zgłaszają swój udział w Żeglarskim Pucharze Trójmiasta. Wśród nich jacht „Blagodarnost 2” – zwycięzca nagrody specjalnej roku 2015 dla załogi, która wygrała najwięcej wyścigów w swojej klasie oraz weterani – jednostki takie jak „Dana”, „Meluzyna” czy „Hobart”, które startują w regatach od pierwszej edycji. Ale warto podkreślić, że Żeglarski Puchar Trójmiasta to wydarzenie nie tylko dla doświadczonych skipperów. Organizatorzy zachęcają do udziału wszystkich miłośników żeglarstwa, również tych, którzy nigdy wcześniej nie brali udziału w żeglarskich wyścigach.

Tegoroczna edycja poprzedzona zostanie bezpłatnym szkoleniem dla zgłoszonych załóg. 26 maja odbędzie się profesjonalny trening „North Sails Go 4 Speed”.

– Takie szkolenie, szczególnie na początku sezonu, to dobra okazja do sprawdzenia jachtu, zgrania załogi, a dla gości spoza Trójmiasta – również poznania akwenu – mówi Michał Korneszczuk, żeglarz regatowy i morski, przedstawiciel partnera Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta żaglowni North Sails w Polsce. – Po zakończeniu sesji na wodzie, przejdziemy do analizy treningu. Liczymy na dużą frekwencję i zachęcamy do rejestrowania załóg poprzez wysłanie e-maila na info@pl.northsails.com.

Zgłaszać się można do 21 maja 2016.

EventoryW tym roku uczestnikom, kibicom oraz tym, którzy nie skompletowali jeszcze załogi, ale chcą być na bieżąco ze wszystkimi informacjami na temat Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta, z pomocą przychodzi aplikacja Eventory. Wystarczy pobrać ją na swojego smartfona i dołączyć do wydarzenia „Żeglarski Puchar Trójmiasta”, aby mieć pod ręką dostęp do szczegółowego programu regat i imprez towarzyszących oraz aktualności zarówno przed, jak i w trakcie imprezy.

Oficjalna aplikacja Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta 2016:
Dla użytkowników iPhona
Dla użytkowników systemu Android

zeglarski puchar trojmiastaŻeglarski Puchar Trójmiasta

Trzydniowe regaty rozgrywane na wodach Zatoki Gdańskiej dla załóg jachtów morskich i kabinowych. Organizatorem Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta jest Pomorski  Związek Żeglarski, a gospodarzami imprezy są miasta Gdańsk, Gdynia i Sopot. Regaty zaliczane są do Pucharu Bałtyku Południowego 2016.

www.zeglarskipuchartrojmiasta.pl
www.facebook.com/zeglarskipuchartrojmiasta

PODZIEL SIĘ OPINIĄ