< Powrót
17
lutego 2023
Tekst:
Tomasz Falba
Zdjęcie:
Katarzyna Orłowicz
Początkujący żeglarze z Górnego Śląska na pokładzie STS "Pogoria".

STS „Pogoria” zaprasza na pokład!

Nie masz jeszcze pomysłu na przygodę życia? A może chcesz się podszkolić z wiedzy i umiejętności żeglarskich? Nic straconego. Legendarny żaglowiec czeka właśnie na Ciebie!

Żadnemu miłośnikowi żeglarstwa w Polsce nie trzeba chyba przedstawiać STS „Pogoria”. To pierwszy zaprojektowany i zbudowany całkowicie w Polsce żaglowiec. Od ponad czterdziestu lat dumnie reprezentuje biało-czerwoną banderę na morzach i oceanach świata.

Od ponad roku armatorem STS „Pogoria” jest Pomorski Związek Żeglarski. W tym czasie przez pokład legendarnego żaglowca, który na co dzień operuje na Morzu Śródziemnym, przewinęło się 2 tys. ludzi z całej Polski i świata. Teraz możesz do nich dołączyć również i Ty!

W bieżącym roku są jeszcze wolne miejsca na STS „Pogoria”. Zaprasza ona na swój pokład w terminach: 8-15 kwietnia (14 wolnych miejsc), 17-24 czerwca, 15-22 lipca (transport we własnym zakresie w jedną stronę), 12-19 sierpnia, 2-9 grudnia, 16-23 grudnia i 23 grudnia-6 stycznia (rejs świąteczno-sylwestrowy). Aktualna lista rejsów znajduje się TUTAJ.

Można się zgłaszać indywidualnie albo w grupie, jak komu wygodnie. Więcej informacji i kontakt znaleźć można na stronie internetowej i Facebooku.

A jeśli chcesz zobaczyć, jak wygląda STS „Pogoria” w środku zapraszamy na WIRTUALNY SPACER. Mamy nadzieję, że niebawem znajdziesz się tam nie tylko przez internet. A, że warto przekonują opinie tych, którzy już to uczynili.

– Na rejsie było fantastycznie – mówi Mariusz Skrzypczak, który w styczniu żeglował na STS „Pogoria” z młodzieżą z Zielonej Góry i Gliwic. – Bardzo duże wyrazy wdzięczności dla kapitana i całej załogi, bo pomimo kaprysów pogody wszystko się udało.

Co myślisz o tym artykule?
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
3

PODZIEL SIĘ OPINIĄ