< Powrót
24
marca 2016
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
Gerard Pietrosiuk

Sukces SKŻ Ergo Hestii Sopot

SKŻ Ergo Hestia Sopot ponownie zwyciężył rywalizację w ramach ogólnopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportu Młodzieżowego za rok 2015. Podczas gali nagrody przyznawano najlepszym klubom sportowym oraz województwom, powiatom i gminom.

Sopocki klub zdobył 374 punktów, w klasyfikacji klubów żeglarskich i wyprzedził KS Bazę Mrągowo z 223,5 pkt. i MKS Dwójkę Warszawa z 188 pkt. To kolejne zwycięstwo Ergo Hestii, a postawa młodych sopockich żeglarzy dała klubowi trzecie miejsce w klasyfikacji wszystkich klubów sportowych w gminach wielkości od 20 do 50 tysięcy mieszkańców.

– Nasze sukcesy to efekt wieloletniej pracy całego zespołu – podkreślił komandor klubu Piotr Hlavaty. – Nie udałoby się to bez wsparcia miasta i sponsorów. To właśnie dzięki wsparciu naszego sponsora tytularnego możemy szkolić zawodników na najwyższym światowym poziomie. Sopot jest wyjątkowym miejscem dla żeglarstwa deskowego, w sopockich szkołach wszyscy uczniowie odbywają naukę pływania i żeglarstwa w ramach programu nauczania. Ponadto najmłodsi deskarze mogą zupełnie za darmo rozpocząć swoją przygodę z windsurfingiem u nas w klubie, biorąc udział w programie edukacji żeglarskiej Energa Sailing.

Punkty zdobyte przez klub w kategorii sport dzieci i młodzieży, przyczyniły się również do nagrody dla miasta. Sopot zajął pierwsze miejsce wśród gmin wielkości od 20 do 50 tysięcy mieszkańców w klasyfikacji systemu sportu młodzieżowego. W imieniu miasta nagrodę odebrali Lesław Orski Przewodniczący Komisji Sportu, Turystyki i Młodzieży Rady Miasta Sopotu oraz prezydent miasta Jacek Karnowski:

– To wyróżnienie bardzo nas cieszy, gdyż pokazuje, że warto inwestować w sport od najmłodszych lat – zapewnił prezydent miasta, Jacek Karnowski. – W Sopocie prężnie działają kluby żeglarskie, prowadzona jest także nauka żeglarstwa w sopockich szkołach, a wielu młodych ludzi trenuje lekkoatletykę w znakomitym sopockim klubie lekkoatletycznym. Młodzież może także trenować rugby, jeździć konno, grać w tenisa. Dzieci i młodzież rozpoczynające swoją przygodę ze sportem w Sopocie mają nie tylko doskonałą infrastrukturę: marinę, stadion, hipodrom czy Stadion Leśny, lecz również wspaniałe wzorce w osobach sopockich olimpijczyków, mistrzów świata i Europy, takich jak Anna Rogowska, Przemek Miarczyński czy Małgosia Białecka.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ