listopada 2019
Dariusz Olejniczak
JK Mornar
Laser
Wiktoria Gołębiowska i dwie Rosjanki na podium Młodzieżowych Mistrzostw Świata w klasie Laser.

Sukcesy Polek na mistrzostwach świata Laser i kl. Techno 293

Wiktoria Gołębiowska z MOS SSW Iława wywalczyła złoty medal U21 podczas Młodzieżowych Mistrzostw Świata w klasie Laser, które zakończyły się 2 listopada w Chorwacji. Natomiast Anna Igielska (U15) z Gdańskiego Klubu Żeglarskiego, tego samego dnia została brązową medalistką Mistrzostw Świata Techno 293 rozgrywanych w Hiszpanii.

W Splicie polska mistrzyni świata wyprzedziła dwie Rosjanki – Valerię Lomatchenko i Mariję Kihlukinę. Wśród mężczyzn triumfował Argentyńczyk Huan Pablo Cardozo (U19). O trofea w klasach Laser Standard i Laser Radial walczyło pięciu Polaków i trzy Polki. Druga reprezentantka naszego kraju, Julia Rogalska MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko, zajęła 17 miejsce w klasyfikacji generalnej Radiala. Trzecia Polka, Marcelina Korszon z UKS FIR Warszawa była 43.

W Standardzie najwyżej sklasyfikowany wśród Polaków został Piotr Malinowski (U19) z MOS SSW Iława, który zajął 37 lokatę. Na 49 miejscu uplasował się kolejny Polak, Wojciech Klimaszewski (U19) z MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko. Kacper Stanisławski (YKP Gdynia) zajął 64. lokatę. Piotr Ostrowski z AZS UW Warszawa był 98., a Kacper Błaszczyk z TS Kuźnia Rybnik zajął 95. miejsce.

Anna Igielska, fot. Łukasz Buderaski

Do mistrzostw w klasie Techno 293 W El Puerto de Santa Maria zgłosiło się aż 32 reprezentantów Polski. Deskarze walczyli w czterech kategoriach – dziewcząt i chłopców do 15 roku życia oraz dziewcząt i chłopców do 17 roku życia. Drugą najwyżej klasyfikowaną po Annie Igielskiej Polką była Linda Falkiewicz startująca w grupie U15. Zawodniczka SKŻ Ergo Hestia Sopot wywalczyła 7 lokatę w klasyfikacji generalnej.