< Powrót
24
sierpnia 2021
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
Marek Wilczek, www.polishmatch.pl
Summer Match Race
Zwycięska załoga Szymona Jabłkowskiego.

Summer Match Race: Faworyci wygrywają w Szczecinie

Najwyżej rozstawiona w regatach Summer Match Race załoga Szymona Jabłkowskiego pewnie zwyciężyła w kolejnej tegorocznej rundzie Polish Match Tour. Drugie miejsce zajęła załoga Tomasza Micewicza z Yacht Clubu Gdańsk, a podium sensacyjnie skompletowała załoga Rebel Sailing Team Bartosza Rominieckiego.

Pomimo powolnego startu w słabym i zmiennym wietrze, pogoda nie zawiodła i pozwoliła na przeprowadzenie pełnego formatu regat, czyli dwóch rund każdy z każdym, repasażu o miejsca 5-7, półfinałów i finałów.

Pierwsza runda każdy z każdym rozpoczęła się bardzo leniwie, z uwagi na słabe warunki wiatrowe. Pomimo tego, faworyci pływali pewnie i równo. Załoga Szymona Jabłkowskiego wygrała wszystkie wyścigi. Na drugim miejscu znajdowało się PG Racing z Aleksem Michalskim za sterem, które przegrało wyłącznie z liderami oraz Bartoszem Rominieckim.

Tomasz Micewicz i jego Yacht Club Gdańsk pływali ze zmiennym szczęściem. Dobry debiut w regatach meczowych zaliczała żeńska załoga Barbary Mrozowicz Ocean Challenge Ladies Sailing Team, która wygrała wyścig z Rominieckim, a w pozostałych nie odstawała od rywali. Trudny początek regat zaliczały załogi Michała Brzozowskiego, dwukrotnego zdobywcy Pucharu Polski Jachtów Kabinowych oraz Bernardo Low-Beera, która przyjechała w międzynarodowym, czteroosobowym składzie z Włochem, Chilijczykiem i dwoma Brazylijczykami na pokładzie.

Druga runda, to odrodzenie międzynarodowego składu. Podczas gdy Jabłkowski kontynuował seryjne wygrywanie wyścigów, w dalszej części tabeli trwała zacięta walka o awans do półfinałów. Jeszcze na dwa mecze przed końcem ani Micewicz, ani Michalski nie mogli być pewni swoich awansów. Finalnie udało im się wygrać najważniejsze pojedynki, a pierwszą czwórkę skompletowała załoga Rebel Sailing Team, sensacyjnie pokonując liderów w ostatnim wyścigu drugiej rundy.

Jabłkowski nie czekał długo z rewanżem, wybierając Rominieckiego do półfinałów i pokonując go 2:0. Drugi półfinał zapewnił więcej emocji. Po zaciętej walce Micewicz pokonał Michalskiego 2:1.

Finał to potwierdzenie dominacji 37. załogi w światowym rankingu w tych regatach. Załoga w składzie Szymon Jabłkowski, Tymon Sadowski, Jakub Padzik i Pacyfik Koseski w obu wyścigach prowadziła od startu do mety, rehabilitując się za nieudany występ podczas czerwcowych regat Pucharu Świata czyli Szczecin Match Race.

W małym finale spotkali się faworyzowany Michalski i Rominiecki. Ten pierwszy nie wytrzymał presji oddając prowadzenie w pierwszym wyścigu. W drugim zawiódł Rominiecki, który płynąc po zwycięstwo zahaczył o linę kotwiczną górnego znaku. Trzeci, decydujący wyścig był testem przygotowania mentalnego. Silniejsza okazała się załoga Rebel Sailing Team stawiając kropkę nad i w swoim fenomenalnym debiucie w regatach Polish Match Tour.

Kolejne regaty Polish Match Tour to Otwarte Mistrzostwa Polski, które odbędą się w dniach 17-19 września w Szczecinie.

Wyniki Summer Match Race:

  1. Jabłkowski Sailing Team (Jabłkowski, Sadowski, Padzik, Koseski)
  2. Yacht Club Gdańsk HRM Racing (Micewicz, Olszewski, Kołodziej, Gryglewski)
  3. Rebel Sailing Team (Rominiecki, Rożek, Prokopiak, Barczyński)
  4. Aleksander Michalski – AZS Politechniki Gdańskiej
  5. Bernardo Low-Beer (BRA)
  6. Michal Brzozowski – Brzoza Sailing Team
  7. Barbara Mrozowicz – Ocean Challenge Ladies Sailing Team
Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ