< Powrót
17
grudnia 2016
Tekst:
Aleksandra Golecka
Zdjęcie:
CWM ZHP

Światło pokoju na harcerskim żaglowcu

„Zawisza Czarny” na początku tygodnia wyruszył po raz kolejny z Gdyni w harcerski rejs z Betlejemskim Światłem Pokoju. To już szósta wyprawa harcerzy ze Światłem.  

Harcerze odebrali Betlejemskie Światło Pokoju z rąk skautów słowackich, by roznieść je po całej Polsce i przekazać na Białoruś, Ukrainę, Litwę, do Łotwy, Szwecji i Danii. 

We wtorek, 13 grudnia ogień dotarł do Gdyni, na żaglowiec polskich harcerzy – „Zawiszę Czarnego”. 15 grudnia statek zawinął do portu w Liepaji, gdzie załoga spotkała się ze skautami łotewskimi, by przekazać im ten mały płomyk – symbol pojednania i braterstwa.

W piątek 16 grudnia ogień dotarł do skautów z Litwy w Kłajpedzie. Dzisiaj „Zawisza” wraca do Gdyni, by w niedzielę, z nową załogą, wyruszyć ze Światłem do skautów z Danii i Szwecji. 

Betlejemskie Światło Pokoju to symbol braterstwa i pojednania. Co roku ogień rozpalony w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem, za pośrednictwem skautów, rozchodzi się po całej Europie, trafiając do instytucji państwowych i mieszkańców, niosąc za sobą pokój. 

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ