Luka Bartulovic/Sailingshot
w klasie Laser Radial
Zmagania podczas mistrzostw świata juniorów w klasie Laser Radial.

Świetny wynik Polaków na MŚJ w klasie Laser Radial

Czwarte miejsce zajął w zakończonych w środę 31 lipca mistrzostwach świata w klasie Laser Radial juniorów Piotr Malinowski.

208 zawodników od piątku 26 lipca do środy 31 lipca rywalizowało w Kingston w Kanadzie w mistrzostwach świata klasy Laser Radial juniorów. W zawodach wzięło udział troje Polaków – wszyscy zmagania ukończyli w złotej flocie.

Najlepiej w mistrzostwach spisał się Piotr Malinowski, który był czwarty. Zawodnik MOS SSW Iława pływał równo przez całe regaty, trzykrotnie w wyścigach zajmując drugą lokatę. Dwudzieste szóste miejsce zajął Piotr Masztelarz (Toruński Klub Żeglarski). Michał Krasodomski (KS AZS AWFiS Gdańsk) w klasyfikacji generalnej był trzydziesty pierwszy, a w grupie U17 piąty.

Regaty w Kanadzie były kolejnym sukcesem naszych zawodników w tym sezonie. W maju na mistrzostwach Europy w klasie Laser Radial, w kategorii U21 Michał Krasodomski był drugi, a Piotr Malinowski czwarty.