< Powrót
23
czerwca 2018
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Paweł Wojtczyk
Marynarki Wojennej

Święto Morza z Pucharami Marynarki Wojennej

W sobotę 23 czerwca zakończyły się dwudniowe Puchary Marynarki Wojennej. Regaty zorganizowane zostały przez Jacht Klub Marynarki Wojennej „Kotwica” w Gdyni.

Dwudniowe regaty były nie tylko tradycyjnie częścią obchodów Święta Morza w Gdyni, ale w tym roku przypominały również o stuleciu Marynarki Wojennej oraz sześćdziesiątej rocznicy powstania Jacht Klubu Marynarki Wojennej „Kotwica”, organizatora imprezy. Wzięło w nich udział szesnaście jachtów, które wystartowały w grupach Open i ORC.

– Tymi regatami chcieliśmy wnieść swój maleńki udział w obchody stulecia Marynarki Wojennej – mówi Edward Kinas, komandor JKMW „Kotwica”. – Dziękuję, że przez te dwa dni byliście z nami.

W grupie Open I (jachty powyżej 10 metrów) najlepiej spisał się Hubert Jabłoński (niezrzeszony), skipper jachtu „Sante Amore”. Drugi był Maciej Górecki (JKMW „Kotwica”) na „Nauticusie”, a trzeci Henryk Niewadzioł (niezrzeszony) na „Junie”.

W Open II (jachty do 10 metrów) zwyciężył Maciej Krzesiński (YKP Gdynia) na „Oceanie 650”, drugi był Tomasz Golecki (JKMW Kotwica) na „Caro II”, a trzeci Marek Taraszka (OSŻMW) na „Karwinach”.

W grupie ORC I zwyciężył Jerzy Turzyński (JKM „Gryf” Gdynia) na jachcie „Albatros”, drugie miejsce przypadło „Polledowi 2” ze skipperem Jackiem Chabowskim (Jachtklub Stoczni Gdańskiej), a trzecie „Orionowi” ze Zbigniewem Witbrotem (JKM „Gryf” Gdynia).

W grupie ORC II zwyciężył Jan Piernikarczyk (JKM „Gryf” Gdynia) na jachcie „Pallas”. Drugie miejsce przypadło Czesławowi Perlickiemu (YKP Gdynia) na „Aquila”.

– I wczoraj, i dzisiaj pogoda była piękna, a konkurenci doskonali – mówi Jerzy Brezdeń, skipper jachtu „Hadar”. – Załoga spisała się dzielnie, ale była trochę zbyt mało liczna – było nas pięcioro, a powinno dziesięcioro. Ale mamy szybki jacht, więc dotarliśmy na metę pierwsi.

Wyniki

PODZIEL SIĘ OPINIĄ